a

Futbol kursuna yoğun talep!

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, Hüseyin Okan Merzeci Mahalle Muhtarı Aziz Filiz'i spora ve sporcuya verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti. Aynı zamanda futbol antrenörü olan Muhtar Aziz Filiz, “Bugüne kadar mahallemde 500 çocuğumuza futbol eğitimi verdik. Kurslarımızdan sadece mahallemizde yaşayan 2010 ve 2016 çocuklarımız faydalanıyor” dedi.

İl Müdürü Demir, yaklaşık 200 çocuğa haftada 40 saat ücretsiz futbol kursu veren Hüseyin Okan Merzeci mahallesi muhtarı Aziz Filiz’i ziyaret ederek kendi imkanları ve mahalle sakinlerinin desteği ile spora ve sporcuya verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.

“SİZLERİN YANINDAYIZ”

Yapılan ziyarette Mahalle Muhtarı tarafından futbol eğitimi alan minik sporcularla tek tek ilgilenen İl Müdürü Demir, “Hüseyin Okan Merzeci Mahalle Muhtarı Aziz Filiz ile ilk görüşmemizde mahallesinde yaptığı çalışmalardan bahsetti. Bende ilk fırsatta antrenmanlarınızı ziyarete geleceğimi söyledim ve bugün burada tamamen gönüllülük ilkesiyle yapılan çalışmaları görmek için geldik. Toroslar İlçemizde bulunan bu güzide Mahallede hem de bir Mahalle Muhtarının öncülüğünde başlatılan futbol eğitimlerini yerinde gözlemledik. Herkese örnek olacak bir etkinliğe vesile olduğu için Mahalle Muhtarı Aziz Filiz’i ve çocuklarına destek veren ailelerini yürekten kutluyorum. Bizlerde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak devletimizin sunmuş olduğu imkanlar doğrultusunda sizlerin yanınızdayız. Tekrar böylesine güzel bir şeye vesile olduğunuz için muhtarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

AZİZ FİLİZ: “KURSA TALEPLER YOĞUN”

Aynı zamanda futbol antrenörü olan Muhtar Aziz Filiz ise, İl Müdürü Ökkeş Demir’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi, “Hüseyin Okan Merzeci Mahallesi Muhtarı aynı zamanda bir futbol antrenörü olarak mahallemizde yaşayan çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve sporla buluşturmak adına tamamen ücretsiz olarak başlattığımız kurslarımıza talep gün geçtikçe arttı. Benimle beraber Toroslar halk eğitim merkezi müdürlüğünden iki antrenörle çalışmalarımıza yılın 12 ayı devam ediyoruz. Kursumuza başlayan çocuklarımızdan herhangi bir kurs veya forma parası alınmıyor. Bugüne kadar mahallemde 500 çocuğumuza futbol eğitimi verdik. Kurslarımızdan sadece mahallemizde yaşayan 2010 ve 2016 çocuklarımız faydalanıyor. Bu durumu Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Ökkeş Demir ile paylaştığım da çok mutlu olmuş ve ilk fırsatta ziyaretinize geleceğim demişti. Bugün ziyaretimize gelen ve bizlerden desteklerini esirgemeyeceklerini belirten İl Müdürümüz Ökkeş Demir’e ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

  YORUMLAR

  s

  En az 10 karakter gerekli

  Sıradaki haber:

  Faturayı Ender Alkan’a kesmek doğru değil!

  HIZLI YORUM YAP