a

İçel İdman Yurdu’na sahip çıkalım!

Şehrin İçel İdman Yurdu'na sahip çıkması gerektiğini ifade eden Mersin İdman Yurdu eski yöneticisi ve İş İnsanı Ahmet Serttaş, "Biz şehir olarak bu kulübe sahip çıkamadık hepimiz suçluyuz. Futbolu seven Mersin İdman Yurdu’na gönül vermiş bu şehirde yaşayan herkesin az çok bir payı vardır gelinen bu noktada..Hepimiz uyuduk yüksek sesle hiç birimiz gidişata bir tepki koyamadık ehliyeti olmayan 2 tekerlekli motoru süremeyen birine çıkıp uçağı teslim ettik uçur diye ,cebinde 2 kuruşu olmayan birine çıkıp kulübü verdik yönet diye ve maalesef bugün bu durumdayız. Mersin İdman Yurdu ruhuyla hareket eden İçel İdman Yurdu’nu da unutmayalım şampiyonluk 2. Lig yolunda destekleyelim" dedi.

Necdet TAŞ

Mersin İdman Yurdu’nun eski yöneticilerinden iş insanı Ahmet Serttaş, İçel İdman Yurdu’na destek çağrısında bulundu. İçel İdman Yurdu’na kentin sahip çıkması gerektiğinin altını çizen Serttaş, “Mersin İdman Yurdu bir aşk öylede kalacak bulunduğu lig ne olursa olsun. Ben süper ligi 7. sırada bitirdiğimiz yıl yönetimde görev aldım maddi manevi elimden gelenin en iyisini yaptığımı düşünüyorum ve vicdanen çok rahatım.bu arada maddi miktarı son kuruşuna kadar hibe ettim bağışladım kulübümüzü borçlandırmadım,anlayacağınız hep veren oldum olması gerekeni yaptım” ifadelerini kullandı.

KİMLER VEYA KİM KULÜBÜ BİR UÇURUMA İTTİ?

“Mersin İdman Yurdu nasıl bu hale geldi ? Kimler veya kim kulübü bir uçuruma itti?” diye soran Serttaş, “Önce onu net masaya koymak lazım. Ali Kahramanlı başkan burda en masum kişi dersem şaşırmayın bu arada Ali Kahramanlıyla anlaşamadığımdan kongrede tekrar görev almadığımıda hatırlatayım. Ali Kahramanlı’ya kulübü bırak denildiğinde kulüp halen süper ligdeydi ve kulübümüzün borcu abartılanın aksine 50-60 milyon civarındaydı ve o tarihte bu borç rakamıyla kulüp varlıklarıyla bu rakam yönetilebilir bir borçtu ki o tarihte kulübümüz ligin en borçsuz kulüplerinden biriydi sadece yapılması gereken o günkü para harcayan para bulan yönetime ve başkana sahip çıkmak ve tabiri caizse şehrin avantasından sadece denizde kum misali bir katkı sunarak transferin önüne açmaktı ama maalesef birileri çıkıp para vereceksem ben yönetirim bırakın deyip ardından bırakın düşsün cebimize giden parayı Mersin İdman Yurdu’na vermem diyorsa kulübü sokağa bırakıyorsa inanın gerçek suçlu gerçek katil o dur” dedi.

“ŞEHIR OLARAK BU KULÜBE SAHIP ÇIKAMADIK”

Şehir olarak İdman Yurdu’na sahip çıkılmadığını hatırlatan Serttaş, “kulübe sahip çıkamadık hepimiz suçluyuz. Futbolu seven Mersin İdman Yurdu’na gönül vermiş bu şehirde yaşayan herkesin az çok bir payı vardır gelinen bu noktada..Hepimiz uyuduk yüksek sesle hiç birimiz gidişata bir tepki koyamadık ehliyeti olmayan 2 tekerlekli motoru süremeyen birine çıkıp uçağı teslim ettik uçur diye ,cebinde 2 kuruşu olmayan birine çıkıp kulübü verdik yönet diye ve maalesef bugün bu durumdayız.. Mersin İdman Yurdu amatördede olsa bir gün tekrar küllerinden doğacak ,güneş tekrar doğacak. Bu arada Mersin İdman Yurdu ruhuyla hareket eden İçel İdman Yurdu’nu da unutmayalım şampiyonluk 2. Lig yolunda destekleyelim ,bir gün üst liglerde 2 kardeş kulüp Mersin ve İçel İdman yurdunu görmek dileğiyle son sözüm ‘senden başkasını sevemiyorum Mersin Idman Yurdu” dedi.

  YORUMLAR

  s

  En az 10 karakter gerekli

  Sıradaki haber:

  Tarsus, yenilgiyle bitirdi: 0-1

  HIZLI YORUM YAP