a

Kırmızı şeytanların Seçer’e tepkisi dinmiyor

Geçtiğimiz yıl İçel İdman Yurdu’nun şampiyonluk mücadelesi verdiği ligde hiçbir maçlara katılmayan ve Mersin’de Orduspor ile oynadığımız maça da katılmayarak tüm kentin eleştirilerine maruz kalan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in, Mersin İdman Yurdu’nun kuruluşunun 97’nci yıldönümünde Mersin İdman Yurdu meydanındaki kutlamalara katılması yeniden eleştirilere neden oldu.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, geçtiğimiz yıl hiçbir destekte bulunmadığı İçel İdman Yurdu’nun bu yıl Mersin İdman Yurdu’nun kuruluş yıldönümü etkinliklerinde yaptığı konuşma başta Mersin İdman Yurdu’nun taraftar topluluğu Kırmızı Şeytanlar olmak üzere kentte büyük eleştirilere neden oldu. Başkan Seçer başkan seçildiği yıllarda İçel İdman Yurdu için, “Mersin İdman Yurdu’na da reçete yazacağız. Merak etmesin kimse. Öyle bir reçete yazacağız ki bir daha asla hastalanmayacak” demiş, aradan geçen zamanın ardından da İçel İdman Yurdu Kulüp Başkanı Metin Saltık, “Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer’den herhangi bir destek görmedik. Ve buradan kendisine bir kez daha sesleniyorum; reçetenizi bekliyoruz sayın başkan. İnşallah reçetemiz bir an önce hazırlanır da biz de görürüz. Çünkü reçetenin içinde ne olduğunu biz de çok merak ediyoruz” ifadelerini kullanmıştı.
İçel İdman Yurdu’nun 3. Lig’de şampiyonluk mücadelesi verdiği sezonda hiçbir destekte bulunmayan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, tüm eleştirilerin hedefi olmuş ve İçel İdman Yurdu’nun şampiyonluk için hayati önem taşıyan Orduspor maçına da katılmamış ve bu durum stadyumu dolduran 25 bin taraftar tarafından büyük tepkiyle karşılanmıştı. Hatta Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin’de oynana bu maça destek vermediği için taraftarlar tarafından stadyumda yuhalanmıştı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, İçel İdman Yurdu’na hiçbir destekte bulunmayıp bugün kulübün kuruluşunun 97’nci yıldönümü etkinliklerine katılarak taraftarlardan bir kez daha yoğun tepki gördü.
Başkan Seçer’in kulübün kuruluş yıldönümü etkinliklerinde yaptığı konuşmada, “Reçete sözü vermiştik hani. Mersin İdman Yurdu siyaset üstü bir takımdır. Söz veriyorum, birlik beraberlik içinde İdman Yurdu’muzu hep birlikte hak ettiği yere taşıyacağız. Yeni Mersin İdman Yurdu Meydanı projesi de başladı. Söz veriyorum, Yeni bir meydan yapacağız” ifadelerini kullanması büyük eleştirilere neden oldu.

Geçtiğimiz yıl da takıma destek sözü verip hiçbir maça katılmayan Vahap Seçer’in bu açıklamaları alanda bulunan taraftarlar tarafından geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da yuhalandı. Bazı taraftarlar, “Takım hakkında hangi verdiğin sözü yerine getirdin. Kentimizin takımının hiçbir maçlarına katılmadın, sadece Ankara’da oynadığımız final maçına katıldın. Onda da amacın zaten belliydi. Amacın tamamen siyaset” diyerek tepki gösterdi.

  YORUMLAR

  s

  En az 10 karakter gerekli

  Sıradaki haber:

  Şimdi destek ve yükselme zamanı!

  HIZLI YORUM YAP