a

Kobe ve kızı Gianna, ÇBK tesislerinde yaşıyor

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki (ABD) helikopter kazasında, kızı Gianna ile birlikte hayatını kaybeden Kobe Bryant, Mersin'in üst düzey liglerdeki tek temsilcisi olan Mersin Yenişehir Belediyesi Çukurova Basketbol Kulübü (ÇBK) tesislerinde yaşatılıyor.

Haber Merkezi

26 Ocak 2020’de, Kaliforniya eyaletinin Calabasas kenti yakınlarında ‘Skorsky S-76’ tipi helikopterin düşmesi sonucu 9 kişi hayatını kaybetti. Yaşamını yitirenlerin kimliklerini belirleyen yetkililer, helikopterde bulunduğu saptanan NBA’in efsane ismi Kobe Bryant (41) ve 13 yaşındaki kızı Gianna’nın da öldüğünü duyurdu.

“ACI OLAY BİZİ ÇOK DERİNDEN ETKİLEDİ”

O dönemde inşaat halinde olan ÇBK tesislerinde Kobe ve kızının yaşatılması için önemli bir çalışma yapıldı. Kobe ve kızının fotoğrafları, tesisin duvarlarına resmedildi. Kobe’nin basketbolda önemli bir figür olduğunu vurgulayan ÇBK Genel Koordinatörü Ender Ünlü, “Kobe’nin kaybı, tesisimizin inşa aşamasında yaşandı. Acı olay bizi çok derinden etkiledi. Basketbola damga vuran ve efsaneler arasına giren Kobe ile kızının anısının tesisimizde yaşamasını istedik. Bu nedenle tesisimizin duvarlarına Kobe ve Gianna’nın fotoğraflarını resmettik. Kobe hem karakteri hem de sporcu kişiliği ile başta ÇBK ailesine mensup oyuncular, sonrasında ise basketbola gönül veren gençlerin gelişimine önemli katkılar sunacaktır” dedi.

  YORUMLAR

  s

  En az 10 karakter gerekli

  Sıradaki haber:

  Koronayı atlattı ama eski günlerine dönemedi

  HIZLI YORUM YAP