a

Millilerin Mersin kampı başladı

Artistik Cimnastik genç ve büyük erkekler milli takımlarımız 'Artistik Cimnastik Avrupa Şampiyonası' son hazırlık kampına Mersin'de başladı.

Haber Merkezi

Türkiye Cimnastik Federasyonu 2020 faaliyet programında yer alan ve 22 Kasım-04 Aralık tarihleri arası, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Olimpik Cimnastik Salonu’nda gerçekleştirilecek “Artistik Cimnastik Avrupa Şampiyonası Genç ve Büyük Erkekler Milli Takım Hazırlık Kampı” Mersin’de başladı.

SEÇMELER KAMP DÖNEMİNDE YAPILACAK

9 Büyük, 7 Genç 16 Sporcu, 6 Antrenör, 2 Masör ve 1 Fizyoterapist olmak üzere 25 kişilik kafile ile Mersin’de Artistik Cimnastik Avrupa Şampiyonası için son hazırlık kampına başlayan Artistik Cimnastik Genç ve Büyük Erkekler Milli Takımlarımızda hedef, 09-20 Aralık tarihlerinde Mersin’in ev sahipliğinde yapılacak olan Avrupa Şampiyonası’nda madalyalar almak. 16 kişilik aday kadro ile Avrupa şampiyonası hazırlıklarına başlayan Artistik Cimnastik gençler ve büyükler milli takımlarımız, seçmeleri kamp döneminde yapılacak.

“MİLLİLERİ AĞIRLAMAKTAN MUTLULUK DUYUYORUZ”

Artistik Cimnastik genç ve büyük erkekler milli takım kampını ziyaret ederek milli sporcularla sohbet eden Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, “Artistik Cimnastik genç ve büyük erkekler Milli Takımlarımızı ilimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. İnsan azim edince başaramayacağı hedef olmaz. Azmin ve inancın sonunda başarıya ulaşmanın mümkün olduğunu kanıtlayan milli takım sporcularımızı şimdiden alacakları güzel sonuçlardan dolayı kutluyorum. Mersin’in ev sahipliğinde 21 ülkeden 88 kadın, 128 erkek toplam 216 sporcunun katılımıyla düzenlenecek olan ‘Artistik Cimnastik Avrupa Şampiyonası’nda’ ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek Bayrağımızı göndere çektireceklerine yürekten inanıyor ve başarılar diliyorum.” dedi.

  YORUMLAR

  s

  En az 10 karakter gerekli

  Sıradaki haber:

  Yüzme bilmeyen kalmasın!

  HIZLI YORUM YAP