a

MİY 97 YAŞINDA!

Türk futbolunun en köklü takımlarından Mersin İdman Yurdu 97'nci kuruluş yıldönümünü kutluyor. Kulüp kuruluş yıldönümü nedeni ile Cumhuriyet Alanı’nda tören düzenlendi. Törende konuşan Yeni Mersin İdman Yurdu A.Ş. Kulüp Başkanı Metin Saltık, “Kuruluşunun 97. yılında Atamızın huzurunda, şehrinizin gözbebeği, ortak paydası ve markası Yeni Mersin İdman Yurdu’muzu o eski güzel günlere taşımak adına her türlü mücadeleyi ve fedakarlığı yapacağımıza şahsım ve yönetim kurulum adına söz veriyorum. Bu şanlı Kulübün bugüne gelmesinde bedel ödeyen tüm büyüklerimizi unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi.

Mersin İdman Yurdu’nun kuruluşunun 97. Yılı dolayısıyla Cumhuriyet Alanı’nda tören düzenlendi. Törene Yeni Mersin İdman Yurdu Kulüp Başkanı Metin Saltık, yönetim kurulu üyeleri, Kulübün yönetiminde de yer alan Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Sabri Tekli, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Ayhan Kızıltan, alt yapı futbolcuları ile taraftarlar katıldı. Atatürk Anıtına çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Yeni Mersin İdman Yurdu Kulüp Başkanı Metin Saltık bir konuşma yaptı

“KULÜP BÜYÜKLERİMİZİ UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ”

Kulübü eski günlerine döndürmek için elinden geleni yapacağı sözünü veren Saltık, “Şanlı Mersin İdman Yurdu’muzun Kuruluşunun 97. yılında hep birlikte Ata’mızın huzurunda bir araya geldik. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Cumhuriyetimizin ilk yıllarında, Kuvayi Milliye ruhunun gençlerinden doğan, tarihi başarılarla dolu bu büyük değerin bugünlere gelmesinde emeği geçen ebediyete intikal etmiş tüm büyüklerimizi saygıyla rahmetle anıyorum. Önderimiz Gazi Mustafa Kemal’in dediği gibi “Tarihini bilmeyen Milletler yok olmaya mahkûmdur.” Bizler; Edip Buran’ı, Mitat Toroğlu’nu, Mehmet Karamehmet’i, Seyfi Alanya’yı, Lefter’i, Cihat’ı, Hacı Bayram Birinci’yi, Halil Kaptan’ı ve bu şanlı Kulübün bugüne gelmesinde bedel ödeyen tüm büyüklerimizi unutmayacağız, unutturmayacağız” ifadelerini kullandı.

“KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN”

“Kuruluşunun 97. yılında Atamızın huzurunda, şehrinizin gözbebeği, ortak paydası ve markası Yeni Mersin İdman Yurdu’muzu o eski güzel günlere taşımak adına her türlü mücadeleyi ve fedakarlığı yapacağımıza şahsım ve yönetim kurulum adına söz veriyorum” şeklinde konuşan Saltık, “Bugün geldiğimiz noktada, Sayın Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, İlçe Belediye Başkanlarımız, Milletvekillerimiz, Odalarımız, Kurumlarımız, basınımız. İş insanlarımızla ve başta Kırmızı Şeytanlar olmak üzere taraftarlarımızla başarılara ve şampiyonluklara kenetlenmiş olmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. İnanıyoruz ki yaktığımız bu meşale büyüyecek ve coşkulara dönüşecektir. Bu şanlı mirası, aydınlık yarınlarımıza başarılı bir şekilde teslim edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Ulu önder Atatürk’ün “ Mersinliler Mersin’e sahip çıkınız.” sözünü emir olarak kabul ettik.  Gururluyuz, mutluyuz, çünkü Mersin İdman Yurdu’luyuz. Hepinize, Ata’mızın huzuruna çıktığımız bu güzel günde bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür eder, saygı ve sevgilerimi sunarım” dedi.

  YORUMLAR

  s

  En az 10 karakter gerekli

  Sıradaki haber:

  Tarsus’ta Burhan Eşer şoku

  HIZLI YORUM YAP