a

Akdeniz’in makus talihini değiştiren başkan

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Akdeniz ilçesini sanat, spor ve kültür kenti yapma yolundaki hedeflerine emin adımlarla ilerliyor. Başkan Gültak, son olarak verdiği müjdeyle Tırmıl bölgesine yapılacak yeni tesisle birlikte Akdeniz’de yapılan spor yatırımının 30 milyon lirayı aştığını belirtti.

Her fırsatta eski bir futbolcu olduğunu ve sporun ne kadar önemli olduğunu vurgulayan Akdeniz Belediye Başkanı Gültak, seçimi kazandığı günden bu yana Akdeniz’in makus talihini kırdıklarını ve Akdeniz’in artık terörle değil sporla anıldığını vurguladı. Gültak, tesisleşmeye önem verdiklerinin altını çizerek projelerine destek vererek hayata geçmelerini sağlayan Ekonomi ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ve Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu’na teşekkür etti. Gültak, “Sayın bakanlarımız sayesinde Akdeniz ilçesine kazandırdığımız spora yönelik projeler yaklaşık 30 milyonun üzerinde oldu. Seyfi Ali Türkoğlu tesislerini her türlü maçın yapılabileceği, standartlara uygun hale getirdik. Eskiden bir takıma göre düzenlenmiş olan soyunma odaları şu an turnuva maçlarına uygun hale getirildi. Bu stadımızda aynı anda iki takımımız soyunabilir. Hakemlerimizin ısınma hareketlerini yapabilirler. Buranın dışında yine Kazanlı Mahallemize FİFA standartlarına uygun çok güzel bir tesis kazandırdık. Ayrıca Karacailyas’ta da yeni tribünler yaparak, sahayı yenileyerek ve etrafını da yenileyerek çok güzel bir tesis kazandırdık. Bütün bunların yanı sıra Çay Mahallesi’nde de bir halı sahayı da yenileyerek antrenman sahası olarak kardeşlerimize kazandırdık” dedi.

BAŞKAN GÜLTAK’TAN YENİ MÜJDE

Mersin’in Akdeniz ilçesinde yaptığı projelerle yerel ve ulusal basında sık sık yer alan Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Akdeniz halkına yeni bir müjde verdi. Başkan Gültak, son spor projelerinin Tırmıl’da yapacakları bir spor tesisi projesiyle Akdeniz’in tamamen bir spor ilçesine dönüşeceğini müjdeledi. Projenin onaylandığını ve kısa sürede tesisin yapımına başlayacaklarını belirten Gültak, “Sanat, spor ve kültür gençlerimizi uyuşturucudan ve terörden uzaklaştırıyor. Bizim hedefimiz ise gençlerimizi kötü ahlaktan uzak tutmak. Amacımız Akdeniz’in geçmişteki kötü anılarının yok edilmesini sağlamaktı ve bunu da başardık. Akdeniz’in kötü anılarının silinmesinde büyük katkıları olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Sayın Bakanımız Lütfi Elvan beyefendiye ve Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Kasapoğlu’na ve tüm yetkililere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

  YORUMLAR

  s

  En az 10 karakter gerekli

  Sıradaki haber:

  Gençlik Haftası etkinlik programı belli oldu

  HIZLI YORUM YAP