a

Büyük Tarsus yürüyüşü başladı

TFF 2. Lig temsilcimiz Tarsus İdman Yurdu, sezonun sona ermesinin ardından vakit kaybetmeden transfer görüşmelerine başladı. Yapılan görüşmeler neticesinde Eyüpspor'dan Yasin Yener, Muharrem Doğan, Artun Akçakın ve Adanaspor'dan Umut Sözen ile prensipte anlaşma sağlandı.

Necdet TAŞ

Tarsus İdman Yurdu, yeni sezonda zirveye oynayacak bir takım kurabilme adına transfer görüşmelerine başladı. Hareketli bir sezon yaşayan ve kulüp başkanlığına Şahin Kırbıyık’ın gelmesiyle, gelecek yıl için “şampiyonluk” söylemlerinin arttığı Sarı-Lacivertli camiada, yönetim kurulu tarafından oluşturulan transfer komitesi, birçok oyuncuyla ön görüşme yapmaya başladı.

HEDEF ŞAMPİYONLUK

Bazı oyuncularla yapılan telefon görüşmelerinin ardından yüz yüze görüşme konusunda kulübe davet edilmeleri ile hareketliliğin başladığı Tarsus İdmanyurdu’nda, prensipte anlaşılacak oyuncularla önümüzdeki günlerde sözleşmeler imzalanması bekleniyor. Yeni sezonda da Teknik Direktör Ergün Penbe’ye emanet olacak Tarsus İdmanyurdu’nda, transfer görüşmelerinin hızla sonuçlanarak, kadronun büyük oranda netleştirilmesi hedefleniyor. Transfer çalışmalarının yanı sıra teknik ekip de kamp programı konusunda da hazırlıklarına devam ediyor.

KIRBIYIK: “MEŞALELERİ HAZIRLAYIN”

Yeni transferleri sosyal medya hesabından duyuran Tarsus İdman Yurdu Başkanı Harun Şahin Kırbıyık, “Tarsus İdman Yurdu’muz transferler çalışmalarına ara vermeden başlamıştır. Yapılan görüşmeler neticesinde Eyüpspor’dan Yasin Yener, Muharrem Doğan, Artun Akçakın ve Adanaspor’dan Umut Sözen ile prensipte anlaşılmış olup; önümüzdeki günlerde sözleşme imzalayacaktır. Transfer çalışmalarımız ile önümüzdeki hafta görüşmeler devam edecektir. Tarsus idman Yurdu’muzun hedefi olan şampiyonluk yakındır. Meşaleyi hazırlayın, çünkü şehri yakacağız. Önümüzdeki sezon şampiyon olabilecek bir kadro oluşturacağız. Önümüzdeki yıl 2. Ligde şampiyon olmayı hedefliyoruz. 100. yıldaki hedefimiz tabii ki Süper Ligdir” dedi.

“ALTYAPIYI GÜÇLENDİRECEĞİZ”

Tarsus İdman Yurdu’nun, Çukurova bölgesinde kurulan ilk takım olduğuna dikkat çeken Kırbıyık, “Atatürk’ün kurduğu bu takım her zaman başarılı olmalıdır. Tarsus İdman yurdu yönetim kurulu olarak büyük hedeflerimiz var. Tarsus İdman yurdu yönetimi olarak 98 yıllık köklü ve onurlu kulüp olan Tarsus İdman yurdu markasını tüm dünyaya tanıtmak istiyoruz. Tarsus ekonomisine ve Tarsus İdmanyurdu’na katkı sağlayacak çeşitli ulusal ve uluslar arası etkinlikler, Tarsus İdman yurdu gala geceleri, online Tarsus İdman yurdu TV’nin kurulması ve yürütülmesi, YouTube Tarsus İdman yurdu TV’den canlı yayınlar, Instagram etkinlik zamanı kulübün tarihi ile ilgili soru cevapla bilet satılması gibi etkinlikler, Z ve alfa kuşaklarının kulübe bağlılığını oluşturacak kampanyalar düzenlenmesi en önemli projelerimiz arasında” dedi.

“ALTYAPI OLMAZSA OLMAZ”

Bir futbol kulübünün altyapısı olmadan yaşayamayacağının altını çizen Kırbıyık, “Tarsus İdman Yurdu Futbol Akademisi için de kolları sıvadık. futbol akademleri futbolun vazgeçilmez olgusudur. Bu olgunun içerisinde yeni yetenekleri keşfedip, yetiştirme ve futbolun parlayan değerlerini ortaya çıkarmak büyük bir başarı ve son derece önemlidir. Bu bağlamda en büyük projemiz Tarsus İdman Yurdu Futbol Akademisi’dir. Bu projede amacımız ülkemizde ve bulunduğumuz bölgede Yıldız futbolcu modelini oluşturup sayılarının çoğalmasına katkıda bulunmak olacaktır” ifadelerini kullandı.

  YORUMLAR

  s

  En az 10 karakter gerekli

  Sıradaki haber:

  19 Mayıs coşkusu sahaya indi

  HIZLI YORUM YAP