a

Demir, şampiyonları kabul etti

Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, Mersin’i ve Türkiye’yi Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında en iyi şekilde temsil eden Mersinli milli sporcu ve antrenörlerini kabul etti.

Mersinli milli Muaythai sporcuları Gülistan Turan, Umut Eryılmaz ve Merve Bozan, antrenörleri Yılmaz Dönmez ve Türkiye Muaythai Federasyonu Mersin İl Temsilcisi Rasim Keleş ile birlikte almış oldukları başarılarını Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir ile paylaştılar. Spor Faaliyetleri Şube Müdürü Vedat Akyar’ın de hazır bulunduğu ziyarette konuşan Türkiye Muaythai Federasyonu Mersin İl Temsilcisi Rasim Keleş, “Başarılı milli sporcularımızı, antrenörümüzü ve bizleri kabul eden Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Ökkeş Demir’e teşekkür ediyoruz. Bugün Dünya ve Avrupa Şampiyonalarına katılan ve derece yapan sporcularımızla birlikte buradayız. Geldiği günden bu yana sadece Muaythai branşı değil sporun ve sporcunun yanında olan İl müdürümüz Ökkeş Demir ve ekibi sayesinde sporcularımız başarıdan başarıya koşuyor. Mersinli milli sporcularımız inanıyorum ki başarılarını daha ileri seviyelere taşıyacaktır” dedi.

MERSİN’DEKİ SPORDAKİ BAŞARISI ARTIYOR

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir ise yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi; “İlimizi ve ülkemizi Dünya ve Avrupa Türkiye Şampiyonalarında en iyi şekilde temsil eden başarılı sporcularımızı, kıymetli antrenörlerini ve Muaythai il temsilcimizi il müdürlüğümüzde ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz. Mersin’de boks branşında başarılarımız sizlerin sayesinde her geçen gün artıyor. Mersinli milli sporcularımızın Avrupa ve Dünya Şampiyonalarına katılarak aldıkları madalyalar, bizleri ziyadesiyle gururlandırıyor. Sizlerle sadece Mersin, Türkiye değil Dünya’nın dört bir yanında yaşayan tüm vatandaşlarımız aldığınız başarılı sonuçlarla özellikle uluslararası organizasyonlarda bayrağımızı dalgalandırmalarıyla birlikte gurur duyuyor ve göğsümüz kabarıyor. Sevgili gençler sizleri bugün burada ağırlamaktan onur duyduk. İnanıyorum ki sizler bundan sonraki organizasyonlarda da bayrağımızı hak ettiği yere getireceğinize yürekten inanıyorum. Bu yüzden daha fazla çalışın. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın desteği ile siz değerli sporcularımızı desteklemeye devam edeceğiz. Bugüne kadar almış olduğunuz başarılarla ilimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil ettiğiniz için sizlerle gurur duyuyor, başarılarınızın devamını diliyoruz.”

BAŞARILI SPORCULARA SPOR MALZEMELERİ VERİLDİ

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir başarılı sporcuları çeşitli spor malzemeleri verdi. Milli Sporcuların almış oldukları Avrupa ve Dünya dereceleri; 21-28 Mart 2023 tarihinde Ankara’da 22 ülkeden 377 sporcunun mücadele ettiği “IFMA-EMF U23 Ümitler Gençler Çocuklar Avrupa Muay Thai Şampiyonası’nda” Mersinli sporcu Merve Bozan minikler kategorisinde Avrupa Şampiyonu oldu. 04-13 Mayıs 2023 Tayland’ın Başkenti Bangkok’ta 102 ülkeden 1000’e yakın sporcunun mücadele ettiği “İMFA Elit Büyükler Dünya Muaythai Şampiyonası’nda” Mersinli sporcularımız Gülistan Turan Dünya şampiyonu, Umut Eryılmaz dünya 2’ncisi oldu.

  YORUMLAR

  s

  En az 10 karakter gerekli

  Sıradaki haber:

  Yüzme Kursu kayıtları, 5 Haziran’da başlıyor

  HIZLI YORUM YAP