a

Haydi Mersin takımına sahip çık!

TFF 2. Lig’de şampiyonluk mücadelesi veren Yeni Mersin İdman Yurdu, TFF 1. Lig’e çıkmak için ‘El Ele 1. Lig’e Kampanyası’nı tanıttı. Mersinlileri takıma sahip çıkmaya davet etti. “El Ele 1. Lig’e Kampanyası”na katılmak isteyen Mersinliler, “İDMANYURDU” yazıp 3313’e SMS atarak, takıma 33 TL’lik destekte bulunabilecek.

Necdet TAŞ

TFF 2. Lig Beyaz Grupta mücadele eden temsilcimiz Yeni Mersin İdman Yurdu’nun ‘Şehrinin Takımına Sahip Çık’ sloganıyla başlattığı ‘El Ele 1. Lig Kampanyası’nın lansmanı gerçekleştirildi. Bir otelde gerçekleştirilen geceye; Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, AK Parti Mersin Milletvekili Ali Kıratlı, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Cumhur İttifakı’nın MHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan, Mersin İdman Yurdu Kulüp Başkanı Metin Saltık, oda ve dernek yöneticileri ile basın mensupları katıldı.

“DESTEKLE TAKIMIMIZIN DAHA İYİ YERLERE GELMESİNİ SAĞLAYABİLİRİZ”

Lansmanda konuşan Vali Pehlivan, Mersin İdmanyurdu’nun Cumhuriyetin ilk yıllarında kurulduğunu anlattı. Takımın 1925 yılından bugünlere,  uzun ince bir yoldan geldiğini söyleyen Vali Pehlivan, “Hiçbir şey yapamıyorsam, maça gitme dahi imkânım yoksa bir mesaj atma suretiyle bir selam, bir başarı dileği, bir katkı göndermiş oluyorum’ anlayışında olursak bu farkındalığı da bundan sonraki yıllarda devam ettirirsek, takımımızın daha iyi yerlere gelmesini sağlayabiliriz. Bu yolla katkı sağlanacağına inanıyorum. Kalabalık toplantılarımızda da bu kampanyamızı duyurursak takımımıza çok daha fazla katkı sağlarız” şeklinde konuştu.

BAŞKAN SEÇER; “KENTİN İLERİ GELENLERİNİN BU TAKIMA SAHİP ÇIKMASI GEREKİYOR”

Başlatılan kampanyanın Mersin İdman Yurdu’na katkı sağlamak adına değerli ve önemli olduğuna vurgu yapan Başkan Seçer de “Spor kulüpleri hayatlarını idame ettirmek için büyük bütçelere ihtiyaç duyarlar. Uzun yıllardır profesyonel spor kulüplerinin döngüsünün sistemli ve istikrarlı bir şekilde sağlanması konusunda çok gayret sarf edildi. Bazı şeylerde istikrar sağlamak istiyorsanız istikrarlı temel atıp üzerine çıkmanız lazım” dedi. Mersin İdman Yurdu’na yaptıkları katkılardan söz eden Seçer, bu desteklerin gelecek dönemde de devam edeceğini vurguladı. Kulüp yöneticiliği de yaptığını söyleyen Seçer, çok zor bir alan olduğunu vurgulayarak, “Kulüp yetkililerine, ‘Siz bütçenizi yapın gelin konuşalım. Ben size yapacağım katkıyı baştan söyleyeyim. Siz de ayağınızı yorganınıza göre uzatın. Hatta şunun da garantisini veriyorum. Size katkı sunacağım ama bunun üstüne de çıkabilir, aşağısı olmaz’ dedim, bunu da gerçekleştirdik. Bu yıl da aynı şekilde ve şunu söyledim ‘Bunu bir hamaset meselesi, bunu bir reklam meselesi yapmayın’ dedim” diye konuştu. Mersin İdman Yurdu’nun daha üst başarıya ulaşabilmesi için kentin ileri gelenlerinin takıma sahip çıkması gerektiğini belirten Seçer, “Bu işler parayla oluyor. Reklam verecek, sponsorluk yapacak bir şekilde onunla bir illiyet kuracak, bir gelir aktaracak, bir ortam hazırlayacak” dedi. Kampanyanın başarılı geçmesini dilediğini belirten Seçer, “Asıl önemli olan daha büyük katkılar sağlayacak çalışmaları yapmaktır. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da mevcut koşullarımıza ve imkanlarımıza göre makul olan her türlü desteği Mersin İdman Yurduna vermeye hazırız” sözlerine yer verdi.

KIRATLI, “YÜZÜNCÜ YILDA HEDEFİMİZ SÜPER LİG”

AK Parti Mersin Milletvekili Ali Kıratlı ise, “Mersin İdmanyurdumuz, Mersin için bir yaşayan efsanedir. İyi günleri oldu, kötü günleri oldu ama hiçbir zaman ulu çınarımız sahipsiz kalmadı. Şehrimizin önemli insanları, iş insanları sahip çıktı. Hepsinden Allah razı olsun. Bugün de çok kıymetli başkanımız Metin Saltık ve yönetim kurulu üyeleri bu takıma sahip çıktılar. Burada özellikle sayın valimize ben çok teşekkür ediyorum. Sayın valimiz, Mersin İdman Yurdu için çok büyük bir şans oldu. Ben sayın valimizin yapmış olduğu yardımları çok iyi biliyorum. Toroslar da ki tesislerimizde sayın valimizin, büyükşehir belediye başkanımızın, ilçe belediye başkanlarımızın çok büyük emekleri olduğunu iyi biliyorum. Hepsinden Allah razı olsun” dedi. Kıratlı, hedeflerinin 100. Yılda Mersin İdman Yurdu’nu süper lige taşımak olduğunu vurguladığı konuşmasında, “Burada toplanan bizler ‘El Ele 1. Lig’ diyoruz ya, Mersin İdman Yurdumuzun kuruluş tarihi 1925. Şimdi 2. Lig’deyiz. Allah nasip eder de bu sene çıkarsak önümüzdeki sene İdman Yurdumuzun yüzüncü yılını kutlayacağız. Ulu çınarımızın yüzüncü yılını süper ligde kutlayacağız. Mersin İdman Yurdu’nun koyu bir taraftarı olarak Mersin’de olduğum sürece tüm maçları takip ediyorum. Mecliste olduğum sürece de Mersin’in tüm maçlarını internet üzerinden yakından takip ediyorum. Milletvekilliğimden ziyade bu kente gönül vermiş, bu takıma gönül vermiş bir taraftar olarak ben inanıyorum ki bu kentin bir valisi olarak, belediye başkanı olarak, sivil toplum kuruluşları olarak, iş insanları olarak kenetleneceğiz ve Mersin İdman Yurdu’nu bu kentin en önemli markası haline getireceğiz. Bu şehrin en önemli ulusaldaki markası Mersin İdman Yurdu olacaktır. İnşallah bu markayı da sizlerle beraber özellikle de cefakar ve vefakar taraftarıyla birlikte süper lige çıkaracağız. Bu kampanyada emeği olan tüm arkadaşlarımıza da çok teşekkür ediyorum. Mersinimizi inşallah hak ettiği yere tekrardan getireceğimizi de biliyoruz” ifadelerini kullandı

BAŞKAN ÖZYİĞİT; “EL BİRLİĞİYLE EFSANEMİZİ LAYIK OLDUĞU YERLERDE GÖRECEĞİZ”

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit ise, “Kentimizin çok önemli bir değeri olan Mersin İdman Yurdu’muz için buradayız. Hayat paylaşmakla güzel. En önemli paylaşım alanlarından biri de bir spor takımının etrafından toplanarak; heyecanı, mutluluğu ve bazen de hüznü paylaşmaktır. Bu paylaşımları yaşamak ve devam ettirmek için de takımlarımızın layık oldukları yerde olmalarını sağlamak gerekiyor. Bugüne kadar büyük bir özveriyle sürdürülen bir mücadele var. Bunun için başta Sayın Valime, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanıma ve ilçe belediye başkanlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Tabi ki en büyük teşekkür de Mersin İdman Yurdu’nu büyük bir özveriyle sırtlayan Kulüp Başkanı Metin Saltık ve yönetimine. Neler yaşadıklarını takip ediyoruz. İyi günde, kötü günde takımının yanında olan ve asla yalnız bırakmayan taraftarımızı da unutmamak gerekiyor. Mersin İdman Yurdu için üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz. El birliğiyle efsanemizi layık olduğu yerlerde göreceğiz” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN GÜLTAKTAN 1 MİLYON TL DESTEK SÖZÜ

Gecede konuşan Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak da küçükken Mersin İdmanyurdu maçlarında su ve sakız sattığını ve MİY’in maçlarını hiçbir zaman kaçırmadığının altını çizerek, “Akdeniz’de tarihi bir Mersin evini hayata geçirdik. İlk kez İz Bırakanlar Müzesi’ni hayata geçirdik. Bu müzenin bir odasını da Mersin İdmanyurdu’na ayırdık. İlk kez Mersin İdmanyurdu’nun yer aldığı müzemiz var. Bunlar önemli… Bu gibi değerlere sahip çıkmamız lazım. Bunlar tarihte yazılı, belgeli kalacaklar. Seçildiğimiz günden beri amatör kulüplere nakdi yardım yapıyoruz. Kanunlar gereği amatör kulüplere destek verebiliyoruz. Yeni Mersin İdmanyurdu yönetimine de çağrımız, bir adres, bir prosedür işi var… Onları tamamlayın size daha önce 500 bin demiştim ama 1 milyon TL, Akdeniz Belediyesi olarak destek verelim” diye konuştu.

“ŞEHRİMİZİN HAKKI SÜPER LİG’DİR”

Yeni Mersin İdmanyurdu Kulüp Başkanı Metin Saltık, ‘El Ele 1. Lig’ kampanyasıyla şehrin takımını daha yukarılara çıkacaklarını belirterek; “İnşallah bu yolun sonu 1. Lig olacaktır. Futbolun dibe vurduğu bu şehirde hep birlikte çalışarak bir yerlere kadar geldik. Şehrimizin hak ettiği yer Süper Lig’dir. Hep birlikte el ele, omuz omuza inşallah bunu başaracağız” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından kampanyanın içeriğiyle ilgili daha detaylı bilgiler verildi.

KIZILTAN: “TOPLANAN PARA TESİSE HARCANSIN”

Yeni Mersin İdman Yurdu Teknik Direktörü Özcan Kızıltan da, “Takımın kurumsal yapıya kavuşması lazım. 8 yıl bu kulüpte top oynadım. Bu takımın daha iyi yerlere ve üst liglere çıkması için elimden geleni yapmaya hazırım. Takımın transfere ihtiyacı var ama toplanacak para transfere değil tesis için harcanmalı” dedi.

“El Ele 1. Lig’e Kampanyası”na katılmak isteyen Mersinliler, “İDMANYURDU” yazıp 3313’e SMS atarak, takıma 33 TL’lik destekte bulunabilecek. Lansman toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

  YORUMLAR

  s

  En az 10 karakter gerekli

  Sıradaki haber:

  Selçuk Şahin, U16 Futbol Takımı’nın maçını izledi

  HIZLI YORUM YAP