a

İstedikten sonra hiçbir şey engel olamaz!

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, Türkiye’nin ilk kadın Paratriatleti olarak yalnız triatlon değil, ülke spor tarihine adını yazdıran 21 yaşındaki milli sporcu Miray Ulaş'ı başarılarından dolayı tebrik ederek malzeme yardımında bulundu. Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir'den gördüğü desteklerden dolayı çok mutlu olduğunu belirten Mersinli milli sporcu Miray Ulaş, "Bence insan istedikten sonra hiçbir şey engel olamaz” dedi.

Mersin’i Türkiye, Avrupa ve Dünya’da aldığı derecelerle en iyi şekilde temsil eden Mersinli milli sporcu Miray Ulaş’ı azminden ve hırsından dolayı kutlayan İl Müdürü Ökkeş Demir, Milli sporcu Miray’a Bisiklet çantası hediye etti.

“BAŞARI TESADÜF DEĞİLDİR”

Başarının tesadüf olmadığını spor yapmak içinde hiçbir engelin olmadığını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, “Ben öncelikle milli gururumuz Miray’ı sporda engelin olmadığını azmiyle, hırsıyla tüm dünyaya almış olduğu başarılarla gösteren bu özel kızımızı, çocuklarının arkasında duran ailelerini yürekten kutluyorum. Bir başarının temelinde disiplin içinde bir çalışma, ahlak, azim ve hırs yatar. Bu kıymetli ve bir o kadar başarılı kızımız Miray bunun en canlı örneğidir. Genç yaşına rağmen kısa sürede bu kadar başarıyı elde etmek herkesin yapabileceği bir sey değil. Fakat Miray imkansız denileni inanarak, çalışarak, azmi ve hırsıyla başarıp herkesi kendisine hayran bırakmıştır. Milli takıma seçilerek ilimizi ve ülkemizi ulusal ve uluslararası organizasyonlarda en iyi şekilde temsil etmiştir. Ben başarıya doymayan kızımızın her zaman destekçisi olacağım. Ümid ediyorum ki Miray Ulaş yüzme, yelken ve triatlon branşlarında elde ettiği bu başarı grafiğiyle adından söz ettirmeye devam edecek. Bir kez daha milli sporcumuz Miray’ı, antrenörleri ve ailesini kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” ifadelerini kullandı.

“İNSAN İSTEDİKTEN SONRA HİÇBİR ŞEY ENGEL OLAMAZ”

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir’den gördüğü desteklerden dolayı çok mutlu olduğunu belirten Mersinli milli sporcu Miray Ulaş ise “Bence insan istedikten sonra hiçbir şey engel olamaz. 16 yaşında tanıştığım yüzme branşı ile hayata tutundum aldığım başarılar beni daha da hırslandırdı. Yüzme branşının ardından Yelken branşı ile tanıştım ve Türkiye, Avrupa ve Dünya da dereceler yaptım. Son olarak tanıştığım triatlon branşında yeni başlamama rağmen kısa sürede dereceler yaparak Türkiye’nin ilk kadın Paratriatleti olarak yalnız triatlon ve ülke spor tarihine adını yazdırmayı başardım. Spor benim hayatımın değişilmez bir parçası haline geldi. Aldığım başarılı sonuçlarla hayata tutunmayı öğrendim. Şuan ki hedefim ise 2021 Tokyo Olimpiyatlarında madalya almak. Ben Doğuıştan engelli bir birey olarak benim gibi tüm bedensel engelli arkadaşlara şunu söylemek istiyorum; Hayata tutunmak için sizlerde mutlaka en az bir spor branşı ile uğraşın. Son olarak göreve başladığı günden beri desteklerini esirgemeyen Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Ökkeş Demir’e çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

BİRÇOK SPOR DALINDA BAŞARISI VAR

Doğuştan bedensel engelli olan milli sporcu Miray Ulaş, 16 yaşındayken spor’a yüzme branşıyla başlayarak yelken, triatlon sporlarında aldığı başarılarla dudak ısırtan bedensel engelli milli sporcu, 7 yılda yüzme branşında 39 Türkiye şampiyonluğu, 2 Türkiye 2’nciliği, Kıtalararası Boğaz Yüzme yarışlarında 6,5 km yüzerek para genel klasmanda 3’üncülük, para kadınlar kategorisinde 1’incilik, Para Yelken branşında 4 Türkiye şampiyonluğu, 1 Avrupa 5’inciliği, 2 Avrupa 4’üncülüğü, 1 Dünya 5’inciliği, 1 Dünya 6’ncılığı ve 1 Dünya 8’inciliği bulunan başarılı sporcunun Paratriatlon branşında ise 2 Türkiye 1’inciliği ile Türkiye rekortmenliği ve  Türkiye’nin ilk kadın Paratriatleti olarak yalnız triatlon değil, ülke spor tarihine adını yazdıran bedensel engelli Mersinli milli sporcu Miray Ulaş’ın hedefi 2021 Tokyo Olimpiyatlarında madalya almak.

  YORUMLAR

  s

  En az 10 karakter gerekli

  Sıradaki haber:

  Kardeşlik kazandı

  HIZLI YORUM YAP