a

Kırbıyık: “Hedefimiz şampiyonluk!”

Misli.com 2. Lig takımlarından Tarsus İdmanyurdu’nun Store Mağazası ve Tır’ı ile Taraftar Derneğinin açılışı düzenlenen törenle yapıldı. Törende konuşan Tarsus İdmanyurdu Başkanı Harun Şahin Kırbıyık, "Biz Büyük Tarsus Yürüyüşünü başlattık, amacımız bu güzide kulübü şampiyon yapmaktır. Yaptığımız yeni tesis ve açtığımız storeler hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Necdet TAŞ

Misli.com 2. Lig takımlarından Tarsus İdmanyurdu’nun Store Mağazası ve Tır’ı ile Taraftar Derneğinin açılışı düzenlenen törenle yapıldı. Şehit Mustafa Mahallesindeki Store Mağazası ile Taraftar Derneği ile Tır Store’nin açılış törenine Kaymakam Kadir Sertel Otcu, Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Mersin Büyükşehir eski Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Tarsus İdmanyurdu Başkanı Harun Şahin Kırbıyık, yönetim kurulu üyeleri ve taraftarlar katıldı.

“ÖNÜMÜZDEI SEZON HEDEFIMIZ ŞAMPIYON OLMAKTIR”

Tarsus İdmanyurdu Başkanı Harun Şahin Kırbıyık, Kaymakam Otcu, Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan ve Milletvekili Baki Şimşek’e TİY rozeti taktı. Folklor gösterileriyle başlayan etkinlikte konuşan Tarsus İdmanyurdu Başkanı Kırbıyık, 34 yıldır Tarsus dışında iş adamı olarak yaşadığını ve fabrikalarının Antalya’da olmasına rağmen Tarsus ve Tarsus İdmanyurdu sevgisi nedeniyle 34 yıl sonra Tarsus’a gelip Tarsus İdmanyurdu’na başkan olmanın gururunu yaşadığını söyledi. Bugün kalp krizi geçirmesine rağmen açılış törenlerine katıldığını belirten Kırbıyık, “Önümüzdei sezon hedefimiz şampiyon olmaktır. Kim Tarsus İdmanyurdu’na emek vermiş ve hizmet etmiş ise teşekkür ediyorum. Her kim Tarsus’a ve Tarsus İdmanyurdu’na hizmet ediyorsa Allah onu yarı yolda bırakmaz. Belediye Başkanımız Haluk bey Tarsus İdmanyurdu’na elinden geldiğince yardımcı oluyor. Biz Büyük Tarsus Yürüyüşünü başlattık, amacımız bu güzide kulübü şampiyon yapmaktır. Yaptığımız yeni tesis ve açtığımız storeler hayırlı uğurlu olsun” dedi.

BOZDOĞAN: “TİY ÇOK BADİRELER ATLATTI”

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan ise Tarsus İdman Yurdu markalı orijinal ürünlerin satışa sunulacağı Tır Store ve TİY Taraftarları Derneği’ndeki Store’lerin açılışında yaptığı konuşmada, büyük önde Atatürk’ün 1923 yılında 300 lira vererek kurduğu Tarsus İdmanyurdu’nun çok önemli bir marka olduğunu söyledi. Geçmişte Tarsus İdmanyurdu’nun 1. Lige çıkmayı kıl payı kaçırdığını belirten Başkan Bozdoğan, “Tarsus İdmanyurdu bugünlere kolay gelmedi. Çok badireler atlattı. Tarsus İdmanyurdu hepimizin ortak sevdasıdır ve hep birlikte elimizden gelen maddi ve manevi desteği vermemiz gerekir. El ele vererek takımımızı şampiyon yapmalıyız. Şahin Kırbıyık Başkanımıza da, Tarsus İdmanyurdu’muza da başarılar diliyorum” diye konuştu.

Mersin eski Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ise yaptığı konuşmada, 20 yıl Belediye Başkanlığı yaptığı Tarsus’ta Tarsus İdmanyurdu’na kalıcı tesisler kazandırdıklarını ve 70 adet işyerini, de geliri Tarsus İdmanyurdu’na olmak üzere kiraya verildiğini söyledi. Tarsus İdmanyurdu Başkanı Kırbıyık konuşmaların ardından, Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan ve eski Belediye Başkanı Kocamaz’a birer plaket sundu.

  YORUMLAR

  s

  En az 10 karakter gerekli

  Sıradaki haber:

  Dostluk maçı dostça bitti: 1-1

  HIZLI YORUM YAP