a

Localar taraftara ücretsiz!

İçel İdman Yurdu’nun belirlediği loca fiyatlarına taraftarlardan tepki gelmesi üzerine kulüp yönetimi geri adım attı. Konuyla ilgili konuşan Kulüp Başkanı Metin Saltık, “Zaten bizim maçlarımızda localarımızın yüzde 50’sini taraftarlarımız için açıyoruz. Son olarak bunu Payasspor maçında yaptık. Ziraat Türkiye Kupası maçında taraftarlarımız locaları ücretsiz kullandı ve bundan sonra da kullanmaya devam edecek” dedi.

Necdet TAŞ

Misli.com 3.Lig 3.Grup’ta mücadele eden İçel İdman Yurdu’nda kulüp yönetimi geçtiğimiz loca fiyatlarını belirlemiş ve açıklanan fiyatlar taraftarın tepkisine neden olmuştu.  Yüzde 50 kapasiteyle seyircinin alınabileceği localara, İçel İdman Yurdu yönetimi 30 bin TL ila 60 bin TL arasında fiyat belirlemiş ayrıca yapılan açıklamada tek maç olarak locaların taraftara açılacağı fiyatının ise; bin TL ila 2 bin 400 TL olarak açıklamıştı. Fiyatlara sosyal medya üzerinden tepki gösteren taraftarlar konuya açıklık getirilmesini istemişti.

“TARAFTARSIZ FUTBOL OLMAZ”

SUN RTV’de yayınlanan ‘Spor Panorama’ programına telefonla bağlanıp Mehmet Uysal ile Mahmut Karabulut’un sorularını yanıtlayan Saltık, “Federasyonun belirlediği bir fiyat yok aslında. Zaten bizim maçlarımızda localarımızın yüzde 50’sini taraftarlarımız için açıyoruz. Son olarak bunu Payasspor maçında yaptık. Ziraat Türkiye Kupası maçında taraftarlarımız locaları ücretsiz kullandı ve bundan sonra da kullanmaya devam edecek. İmkanlarımız dahilinde biz bunu gerçekleştirmeyi sürdüreceğiz. Diğer belirlenen loca fiyatları ise iş dünyasına yöneliktir. Temsili bir rakam belirledik ve Mersin iş dünyasından da destek bekliyoruz. Tekrar ediyorum taraftarlarımız locaları ücretsiz kullanmaya devam edecek. Taraftarsız futbol olmaz. Kenetlenip hep birlikte 2. Lige çıkacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

“DOSTLUK KAZANSIN”

Türkiye Kupası 3. Turunda karşılaşacakları Tarsus İdman Yurdu maçıyla ilgili de konuşan Saltık, “Dostluk içerisinde geçmesini diliyorum. 2 takım da Mersin’in değeridir. Hak eden kazansın diyorum. Kazanmak için sahaya çıkıp elimizden geleni yapıp turu geçmek istiyoruz. Tarsus İdman Yurdu Ergün Penbe yönetiminde gayet başarılı bir takım. Şuana kadar 2 tur geçmemize rağmen herhangi bir gelir elde edemedik. Zaten TFF’den de bir şey anlamadık. Sözde 3. Lige ayak bastı parası vereceklerdi ancak şuana kadar aldığımız sadece 130 bin TL var. Ne olduğunu da bilmiyoruz. 2. Ve 3. Lig takımları olarak TFF Başkanı Nihat Özdemir ile bir görüşme gerçekleştirdik. Gelirler konusundaki şikayetlerimizi dile getirdik. Kulüpler maddi olarak zor durumda. Bir sonraki adımda da Sayın Cumhurbaşkanımızla görüşmek istiyoruz. 106 kulüp olarak Sayın Cumhurbaşkanımızdan destek talebinde bulunup gelirlerimizin arttırılması konusunda yardım isteyeceğiz” dedi.

“TAKIMIN PERFORMANSINDAN MEMNUN DEĞİLİM”

Takımın şuandaki performansından memnun olmadığının altını çizen Saltık, “Maalesef sahada istediğimiz futbolu sergileyemiyoruz. Ara ara hocamızla da konuyu konuşuyoruz. Takım ruhunu henüz sahaya yansıtamadık. Eksiklerimiz var. Bunu da biran önce gidermek istiyoruz. Memnun muyum hayır değilim. Ancak takımda eksikler var. Onların da takıma katılmasıyla tıpkı Payas maçında olduğu gibi hem göze hoş gelen bir futbol sergileyip hem de farklı kazanmak istiyoruz. Seyir olarak keyif vermek istiyoruz. 8 günlük ara takıma da iyi geldi diye düşünüyorum. Her ne olursa olsun ben yine futbolcularımdan ve teknik heyetten gelecek adına umutluyum” şeklinde konuştu.

 

  YORUMLAR

  s

  En az 10 karakter gerekli

  Sıradaki haber:

  TİY’DE TEK HEDEF GALİBİYET!

  HIZLI YORUM YAP