a

Milli Futbolcular, öğrencilerle buluştu

UEFA Uluslar C Ligi 2. Grup 6. maçı için Mersin’de bulunan A Milli Kadın Futbol Takımı, Mersin Üniversitesi’nde düzenlenen “Türkiye’de Kadın Futbolunun Gelişimi ve Sunduğu Fırsatlar” konulu panel ile öğrencilerle buluştu.

Mersin Üniversitesi (MEÜ) Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde düzenlenen panele Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çağrı Çetin, Kadın A Milli Takım Teknik Direktörü Necla Güngör Kıragası, antrenörler Begüm Üresin, Hilal Başkol, oyuncular Emine Ecem Esen, Birgül Sadıkoğlu, Kadın A Milli Takım İletişim Sorumlusu Rasim Artagan ve Ülker Kurumsal İletişim Direktörü Mehmet Uçan ile öğretim elemanları ve öğrenciler yoğun bir katılım gösterdi. A Milli Kadın Futbol Takımının emin adımlarla yoluna devam ettiğini belirten Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çağrı Çetin, takımın kısa zaman içerisinde çok daha iyi noktalara ulaşacağını ve futbolun bir erkek sporu olduğu algısının da bitmesi gerektiğini ifade etti. Kadın futbolunun gelişimi için tanıtım ve altyapı çalışmalarının yapılması gerektiğini de ifade eden Prof. Dr. Mehmet Çağrı Çetin, takımımıza başarılar dileyerek sözlerini tamamladı.

KADIN FUTBOLU KONUŞULDU

Programda Ülker Kurumsal İletişim Direktörü Mehmet Uçan da “TFF Ülker Geleceğin Yıldız Kızları Projesi” ile ilgili katılımcılara bilgi verdi. Gerçekleştirilen bilgilendirme sunumunun ardından moderatörlüğünü A Milli Kadın Futbol Takımı İletişim Sorumlusu Rasim Artagan’ın yaptığı Türkiye’de Kadın Futbolunun Gelişimi ve Sunduğu Fırsatlar Paneli’ne geçildi. Türkiye’de kadın futbolunun son yıllarda yaşadığı büyük gelişimin detaylarıyla anlatıldığı panelde Ülker’in, Türk futboluna verdiği büyük destekler ile “TFF Ülker Geleceğin Yıldız Kızları” projesi ve sponsorların kadın futboluna etkisi konuları konuşuldu. Panelde öğrenciler, merak ettikleri tüm soruları katılımcılara sordu. Etkinlik sonrasında Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çağrı Çetin tarafından günün anısına Kadın A Milli Takım Teknik Direktörü Necla Güngör Kıragası’ya plaket; teknik ekip ve oyunculara ise çiçek takdim edildi. Etkinlik, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

  YORUMLAR

  s

  En az 10 karakter gerekli

  Sıradaki haber:

  Millilerde hedef 6’da 6!

  HIZLI YORUM YAP