a

MİY RUHUYLA OYNUYORUZ!

Sahaya Mersin İdman Yurdu ruhuyla çıktıklarının altını çizen İçel İdman Yurdu Teknik Direktörü İbrahim Baş, “Mersin İdman Yurdu aslında Mersinlilerin gönlünde bir kor ateş. Herkese çok büyük sorumluluk düşüyor. Ruhu yazıda bırakmamalıyız. Beden ruh olursa anlam kazanır. Geçmişte özlenen günlere dönmek istiyoruz. Hukuken belki Mersin İdman Yurdu değiliz ancak o ruhu taşıyoruz. O ruhu hissederek mücadele ediyoruz” dedi.

Necdet TAŞ

Misli.com 3. Lig’de mücadele eden temsilcimiz İçel İdman Yurdu’nda Teknik Direktör İbrahim Baş, takımın durumuyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Türkiye Kupası’nda elendikten sonra tüm dikkatlerini lige ve şampiyonluğa çevireceklerinin altını çizen Baş, “Mersin’in Tarsus İdman Yurdu dışında profesyonel liglerde başka takımlarının olmaması Mersin’e yakışmayan bir durumdu. Ben bu kentte adım attığım da kentin büyük potansiyelini gördüm. Geçen sene taraftarımızla yönetimimizle şampiyon olarak profesyonel lige çıktık. Artık kurumsallaşmayı tamamlayıp önümüze bakmamız lazım” ifadelerini kullandı.

“SAHAYA MİY RUHUYLA ÇIKIYORUZ”

Sahaya Mersin İdman Yurdu ruhuyla çıktıklarını kaydeden Baş, “Mersin İdman Yurdu aslında Mersinlilerin gönlünde bir kor ateş. Herkese çok büyük sorumluluk düşüyor. Ruhu yazıda bırakmamalıyız. Beden ruh olursa anlam kazanır. Geçmişte özlenen günlere dönmek istiyoruz. Hukuken belki Mersin İdman Yurdu değiliz ancak o ruhu taşıyoruz. O ruhu hissederek mücadele ediyoruz. Yeni yönetim kurulu ile de kurumsallaşmanın da temeli atıldı. Ben kalben Mersin İdman Yurdu ruhunun yeniden yeşereceğine inanıyorum. İtici gücümüz olan taraftarlarımızı da arkamıza alıp o ruhu sahaya yansıtıyoruz. Belki biz küme düştük ama Kırmızı Şeytanlar taraftar grubumuz hep profesyoneldi. Mersin 3. Lig ve 2. Lig ile yetinemez. Mersin’in asıl yeri Süper Lig. Mersin’in Süper Lig vitrinine sahip olması lazım. Bunun için herkesin taşın altına elini koyması gerekir” şeklinde konuştu.

“KUPA MAÇLARI BİZİM İÇİN TECRÜBE OLDU”

Türkiye Kupası’na tadında veda ettiklerini kaydeden Baş, “Kupa maçları bizim için büyük tecrübe oldu. Çok basit goller yiyerek kupaya veda ettik. Turu geçmek istedik ancak bu olmadı. Yine de çok güzel bir mücadele ederek kupaya veda ettik” dedi. Kulüple basın arasındaki en büyük eksikliğin iletişimsizlik olduğunu vurgulayan Baş, “Bu sıkıntıyı gidermek için bir basın sözcüsü belirlenecek ve yakın zaman için de basınla bir yemekte araya gelinecek. Basınla mutlaka bu iletişimsizliği gidermeliyiz ve karşılıklı istişare içerisinde olmalıyız” şeklinde konuştu.

“CİZRE MAÇI ZOR GEÇECEK”

Perşembe günü karşılaşacakları Cizrespor maçının çok zorlu geçeceğinin altını çizen İçel İdman Yurdu Teknik Direktörü İbrahim Baş, “Devre arasına 9 maçımız kaldı. Hayaller önde gider, gerçekler kazanır. Birer takım eksik oynanıyor bu sene. Cizrespor bu sene istediği performansı ortaya koyamayan çok kaliteli bir kulüp. Her geçen maç kendilerini topluyorlar. Cizre sıkıntılı ve tehlikeli bir ekip. Bu maçı alırsak keskin virajı geçmiş olacağız. Çatalca’ya gittiğimizde de eğer orayı da kayıpsız atlarsak şampiyonluğun en büyük adaylarından biri oluruz. Üzerine küller serpilmiş kenti uyandırmış oluruz. Evet biz şampiyonluk yolunun yolcusuyuz” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

SESSİZ KALMAYACAĞIZ!

HIZLI YORUM YAP