a

MİY Tesisi yenileniyor

Mersin Valiliği koordinatörlüğünde, Mersin Uluslararası Liman İşletmesi’nin (MIP) hayırsever olarak taraf olduğu hayır işleri kapsamında Mersin Valiliği, Mersin Uluslararası Liman İşletmesi, Toroslar Belediyesi ve Doğa Beton A.Ş. arasında “Yeni Mersin İdman Yurdu Spor Kulübü Tesis Yenileme” protokolü imzalandı. Tesiste şu anda 16 oda, 1 idari bina ve 1 futbol sahası bulunuyor. Proje ile tesis oda sayısı 36'ya çıkarılacak. İdari Bina yenilenecek, futbol sahası yenilenecek, yeşil alan ve park alanını genişletilecek. Böylece hem Mersin'i temsil eden spor kulüplerine sporcu kazandıracak altyapı tesisi hem de gençlerin spor aktiviteleriyle daha fazla vakit geçirebilecekleri bir tesis ihtiyacı karşılanmış olacak.

Haber Merkezi

Mersin Valiliği koordinatörlüğünde, Mersin Uluslararası Liman İşletmesi’nin (MIP) hayırsever olarak taraf olduğu hayır işleri kapsamında Mersin Valiliği, Mersin Uluslararası Liman İşletmesi, Toroslar Belediyesi ve Doğa Beton A.Ş. arasında “Yeni Mersin İdman Yurdu Spor Kulübü Tesis Yenileme” protokolü imzalandı. İmza töreninde bir konuşma gerçekleştiren Vali Ali Hamza Pehlivan, “Yapmış olduğumuz protokolün hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Malumunuz Mersin İdman Yurdu ve liglerdeki adıyla Yeni Mersin İdman Yurdu yaklaşık bir asırlık bir takım. Tabii bu takımımızın bir tesis ihtiyacı bulunuyordu. Özellikle de gençlerimizin spora teşvik edilmesi, altyapı oluşturulması bağlamında Toroslar Belediyemiz takıma Aziz Sancar Tesisleri’ni tahsis etmişti. Fakat bu tesislerin geliştirilme ihtiyacı söz konusuydu. Mersin İdman Yurdu yönetimi ve Toroslar Belediyesiyle, Türkiye’mizin en büyük limanı, dünyanın da en büyük 100 limanı içerisinde, 92’inci sırada yer alan liman işletmesi yapan MIP firmasından bu konuda destek talep ettik” ifadelerini kullandı.

“LİGE YETİŞTİRMEYE ÇALIŞACAĞIZ”

“Bu konuda hem kendileri bizden aldıkları dosyayı yönetim kurullarına sundular ve bu projenin bir tarafında olmayı, paydaş olmayı kabul ettiler. Bugün de hep birlikte Valiliğimizin himayesinde MIP firması ve sağlayacak oldukları desteğin resmileşmesi anlamında bu protokole imza attı. Diğer taraftan da tesisin sahibi olan Toroslar Belediyesi Belediye Başkanımız bu protokolü imzaladı ve Mersin İdman Yurdu adına da Kulüp Başkanı bu protokolü imzalamış oldu” şeklinde konuşan Vali pehlivan, “Kısa sürede çok da zaman almadan inşallah lige de yetişmesi planlanıyor. Bu sene Mersin İdman Yurdu takımımız uzun yıllar sonra ikinci lige çıkmayı başardı. Bir kere daha tebrik ediyoruz. Bu tesis Mersin İdman Yurdu’nun ligdeki mücadelesi konusunda ve altyapı oluşturması konusunda da katkı sağlayacaktır. Ben MIP firmasını da bu konuda göstermiş oldukları ilgiden ve vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Tesisi tahsis eden Belediye Başkanımıza, teşekkür ediyorum. Altyapıya özellikle yönelme konusunda gösterdikleri hassasiyetten dolayı da Mersin İdman Yurdu Takımı Başkanı ve yönetimine teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun. İnşallah başarılara vesile olsun diyorum” dedi.

TESİS TAMAMEN YENİLECEK

Protokol kapsamında; Yeni Mersin İdman Yurdu A.Ş. altyapı tesisi tadilat ve inşaat projesi hayata geçirilecek. Proje; Valilik koordinatörlüğünde, MIP, Toroslar Belediyesi ve Doğa Beton A.Ş. ortaklığında gerçekleştirilecek. Toroslar Belediyesi yer tahsisinde görev alacak. 10 yıllığına proje için ayrılan ada ve parseller Yeni Mersin İdman Yurdu Kulübüne tahsis edildi. Projenin yüzde 75’lik maliyetini (11.000.000 TL) MIP üstlendi. Projenin yüzde 25’lik maliyetini (yaklaşık 3.700.000 TL) Doğa Beton A.Ş. üstlendi. Projenin süresi 6 ay olarak planlandı. Proje ile Toroslar ilçesinde 6 parsel arsa üzerinde yer alan ancak mevcut yapısı spor faaliyetleri için yeterince uygun olmayan Prof. Dr. Aziz Sancar Gençlik Merkezi Tesisinin yenilenmesi, altyapı ve sosyal tesis yapım ve onarım işi gerçekleştirilecek. Tesiste şu anda 16 oda, 1 idari bina ve 1 futbol sahası bulunuyor. Proje ile tesis oda sayısı 36’ya çıkarılacak. İdari Bina yenilenecek, futbol sahası yenilenecek, yeşil alan ve park alanını genişletilecek. Böylece hem Mersin’i temsil eden spor kulüplerine sporcu kazandıracak altyapı tesisi hem de gençlerin spor aktiviteleriyle daha fazla vakit geçirebilecekleri bir tesis ihtiyacı karşılanmış olacak. Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen imza törenine; Vali Yardımcısı İbrahim Küçük, Toroslar Belediyesi Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, MIP Genel Müdürü Ajay Kumar Singh, MIP İnsan Kaynakları Ve Kurumsal İletişim Grup Müdürü Nuri Peker, MIP Kamu ve Gümrük İlişkiler Müdürü Metin Altınsoy, Yeni Mersin İdman Yurdu Kulüp Başkanı ve Doğa Beton A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Metin Saltık katıldı.

  YORUMLAR

  s

  En az 10 karakter gerekli

  Sıradaki haber:

  Mersin Ampute gümbür gümbür!

  HIZLI YORUM YAP