a

MİY ucuz kurtuldu

TFF 3. Lig 1. Grupta geçtiğimiz hafta sonu oynanan Yeni Mersin İdman Yurdu-Belediye Derincespor arasında oynanan maçın sonunda yaşanan olaylar nedeniyle temsilcimiz saha kapatma cezasından kurtuldu. PFDK, Mersin İdman Yurdu’na şampiyonluk yolundaki kritik maçlar öncesi saha kapatma cezası vermezken, taraftarların neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 4 bin TL ceza verilirken taraftarının neden olduğu saha olayları nedeniyle ise 7 bin TL para cezası verdi.

Neşet TORUN

TFF 3. Lig 1. Grupta geçtiğimiz hafta sonu oynanan Yeni Mersin İdman Yurdu-Belediye Derincespor arasında oynanan maçın sonunda yaşanan olayların cezası belli oldu. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) Yeni MİY ile Derincespor maç sonrası yaşanan olaylarla ilgili kararını açıkladı. Taraftarların neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 4 bin TL ceza verilirken taraftarının neden olduğu saha olayları nedeniyle ise 7 bin TL para cezasına çarptırıldı.

ÜMİT SALTIK’A 4 MAÇ CEZA

Yeni MİY Kulüp Başkanı Metin Saltık ve Kulüp İdarecisi Ümit Günay akredite edilmedikleri alanlarda bulunmalarından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle ihtar cezası aldı. Kulüp görevlisi Ümit Saltık ise tedbire uymama eylemi nedeniyle çift sarı kart görmesi nedeniyle 4 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 13 bin TL para cezası ile cezalandırılırken, müsabaka hakemlerine yönelik hakem soyunma odası koridorlarında saldırı ve hakaret eylemleri nedeniyle 18 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 4 bin 500 TL para cezası verildi. Antrenör Cevat Macit ise rakip takım mensuplarına yönelik saldırıları nedeniyle 10 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 6 bin TL para cezası ile cezalandırıldı.

  YORUMLAR

  s

  En az 10 karakter gerekli

  Sıradaki haber:

  Mut İdman Yurdu’ndan hakem tepkisi

  HIZLI YORUM YAP