a

Saltık; “Bize operasyon yapıldı!”

Şampiyon oldukları Yomraspor maçının ardından yaşananlarla ilgili konuşan Yeni Mersin İdman Yurdu Kulüp Başkanı Metin Saltık, “Bize operasyon yapıldı. Şampiyonluk maçında A Partisi, B Partisi kim olursa olsun hangi partiye ya da siyasetçiye yapılırsa yapılsın aslında bana yapılmış sayılır. Çünkü ben bu takımın başkanı ve ev sahibiyim. Onlar ise bizim misafirlerimiz. Biz hiçbir siyasi görüşe karşı değiliz. Bizim tek amacımız takımın başarısı için herkesi bir açtı altında toplamak ve her kesimi Mersin İdman Yurdu bayrağı altında birleştirmekti. Biz bunu hayal etmedik ve bunu hak etmedik. Kupa töreni bile yapmaktan korkar hale geldik. Şampiyonluk kutlaması yapsak yine yuhlayacaklar” dedi.

Necdet TAŞ

TFF 3. Lig 1. Grupta sezonu şampiyon olarak tamamlayan Mersin İdman Yurdu’nda belirsizlik sürüyor. Kulüp Başkanı Metin Saltık, As Başkan Ümit Saltık ve Basın Sözcüsü Halim Yiğit görevlerinden istifa kararı almıştı. Yiğit, istifasını yazılı açıklama ile duyururken Başkan Saltık ve Asbaşkan Ümit Saltık herhangi bir açıklama yapmamıştı. Konuyla ilgili konuşan Kulüp Başkanı Metin Saltık, istifada kararlı olduklarını ve geri atmalarının söz konusu olmadığının altını çizdi.

“BU YAPILAN BİLİNÇLİ BİR OPERASYON”

Mersin İdman Yurdu’na operasyon yapıldığını iddia eden Saltık, “Amacımız kitleyi Mersin futbolunu ileriye taşımaktı. Bunun için bütün siyasi partilere, valimize, belediye başkanlarımıza, STK’lara gidiyoruz. 11 ay emek harcıyorum. 5 dakikalık zevk ve egoları için kimsenin bunu yapmaya hakkı yok. Bölmeye, ötekileştirmeye, birini alkışlatıp diğerini yuhalatmaya kimsenin hakkı yok. Ya hepsini yuhalayacaksınız ya da hepsini alkışlayacaksınız. Bu bilinçli yapılan bir operasyon. Çok büyük fedakarlıklarla takımı amatör liglerden 2. Lige kadar taşıdık. Bu sadece bizim değil tüm kentin başarısıdır. İki hafta önce bir şampiyonluk yaşadık ve daha şampiyonluk sevincimizi yaşayamadan bugün takımın geleceğini konuşmak zorunda kalıyoruz. Bugün herkes bir kenara çekilirken olan yine Mersin İdman Yurdu’na oluyor. Bizim kimseden bir beklentimiz yok. Tek istediğimiz şey; birlik ve beraberlik sağlanmasıydı. Şampiyonluk maçında A Partisi, B Partisi kim olursa olsun hangi partiye ya da siyasetçiye yapılırsa yapılsın aslında bana yapılmış sayılır. Çünkü ben bu takımın başkanı ve ev sahibiyim. Onlar ise bizim misafirlerimiz. Biz hiçbir siyasi görüşe karşı değiliz. Şampiyon oluyoruz ama şampiyonluğumuzu kutlayamıyoruz, kutuplaştırılıyoruz. Ötekileştiriliyoruz. Burada mesele Bakan Bey değil. Sahadaki herhangi bir vatandaşa herhangi bir vekile bu yapılsa idi yine aynı tepkiyi verecektik. Orada siyasetçiler oy için aşağı inmedi. Derdimiz MİY’in şampiyonluğunu kutlamak ve tebrik etmekti. Kimseden bir oy talebinde bulunmadık. Kimseye oyunuzu buraya verin demedik. Siyasi bir argüman kullanmadık” şeklinde konuştu.

ŞAMPİYONLUK KUTLAMASI YAPMAYA KORKAR HALE GELDİK”

“Bizim tek amacımız takımın başarısı için herkesi bir açtı altında toplamak ve her kesimi Mersin İdman Yurdu bayrağı altında birleştirmekti. Biz bunu yapmak isterken farklı amaçlar uğruna takıma zarar veriliyor. Bu yapılan her türlü kötülük aslında bana ve Mersin İdman Yurdu’na yapılan kötülüktür. Hiçbir maddi masraftan kaçmadım. Bu takım için para harcadım. Tek gayem Mersin İdman Yurdu’nu layık olduğu yere yani Süper Lig’e çıkarmaktı” ifadelerini kullanan Saltık, “Ancak şampiyonluk turu atacağımız şartlarda bugün bunları konuşmak zorunda bırakıldık. Tüm birleşenlerimizle birlikte yorulduk. Evet varda bir talipli çıksın takımı alsın. Kulübün kasasına parayı koysun ve kulübü devralsın. Biz bunu hayal etmedik ve bunu hak etmedik. Kupa töreni bile yapmaktan korkar hale geldik. Şampiyonluk kutlaması yapsak yine yuhlayacaklar. Biz Mersin İdman Yurdu ortak paydasında tüm güçlerimizi birleştirmek zorundayız. Eğer böyle olursa ancak Süper Lig’e çıkabiliriz. Herkesin destek olması lazım. Birbirimizden kaçarak değil birleşerek başarılı olabiliriz. Sevgili Mersinliler sizlerden tek bir ricam var; lütfen ayrıştırıcı değil birleştirici olalım. Çünkü bu kent ve bu takım hepimizin.  Takım zarar gördü. Benim şevkim kırıldı. Emek sarf ediyorum para harcıyorum. Gidiyorum 3 kuruşluk insanların kapısında saatlerce bekliyorum. Kendi işim için kendi hayatım için değil sadece İdman Yurdu için yapıyorum. Ailemden, paramdan, sağlığımdan oldum. Bu şehre, bu şehir için yapmış olduğumuz emeklere değmiyor. Bizimkisi neresinden dönerseniz kar hesabı. Takıma talipli biri çıktığı zaman hisseleri devredeceğiz. Bu kadar basit. Yeni başkan o olacak. Şu ana kadar bir talipli yok. Kongreye gerek yok. Bizim kongrelik bir durumumuz söz konusu değil. Talipli birinin çıkmasını bekliyoruz. Valimiz ya da Belediye başkanımız birine söyler ve bu konuda bir endişemiz yoksa bu takımı maddi anlamda doğru noktalara taşıyacak biri olursa devredeceğiz. Çıkmazsa takımı ligden çekebilirim” şeklinde konuştu.

 

  YORUMLAR

  s

  En az 10 karakter gerekli

  Sıradaki haber:

  Galatasaray’ın şampiyonluğu Mersin’de coşkuyla kutlandı

  HIZLI YORUM YAP