a

Saltık: “Herkesi yanımızda görmek istiyoruz”

Kentten maddi ve manevi olarak yeterli destek göremediklerinden yakınan Yeni Mersin İdman Yurdu A.Ş. Kulüp Başkanı Metin Saltık, “. Maalesef Mersin'den, Mersinli iş adamlarımızdan veya kurumlarımızdan, kuruluşlarımızdan geçen seneye kadar bir maddi destek alamıyorduk. Bu sene başlayarak, kısmen Büyükşehir Belediye Başkanımız, Valimiz, OSB'miz, diğer kuruluşlarımız, iş insanlarımız bu sene biraz daha iyi görünüyor. Yeterli mi? Kesinlikle değil. Biz Mersin olarak, Mersin İdman Yurdu olarak 3'üncü Lig'i hak etmiyoruz. Herkesi yanımızda görmek istiyoruz” dedi.

Necdet TAŞ

Yeni Mersin İdman Yurdu Kulüp Başkanı Metin Saltık, Basın Sözcüsü Halim Yiğit, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Yüce ile Özmen Özkan Mersin Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ederek MGC Başkanı Rüstem Kaya Tepe ve kentteki gazetecilerle bir araya geldi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Rüstem Kaya Tepe, “Sizi Mersin Gazeteciler Cemiyeti’nde ağırlamaktan onur duyuyoruz. Güzel bir hafta sonundan sonra gelmiş olmanız da hakikaten çok önemli. Kentin takımı kentimiz açısından çok önemli. Kentin birlikteliği, beraberliği açısından çok önemli. Kentin huzuru açısından çok önemli. Çok ciddi çalışmalar yürütüyorsunuz. Zor dönemlerden geçiyorsunuz. Zor dönemlerden bu aşamalara geldi. Biz gazeteciler yakından takip ediyoruz. Pek çok zaman hep beraber omuz omuza bu süreci atlattık. İnşallah önümüzdeki dönem çok daha iyi olacak, çok daha başarılı olacak” ifadelerini kullandı.

SALTIK: “TAKIM OLARAK DESTEK BEKLİYORUZ”

Yeni Mersin İdman Yurdu Kulüp Başkanı Metin Saltık, “Sayın Başkan ve Yönetim Kurulu olarak bizleri ağırladığınız için sizlere teşekkür ediyoruz. Evet, güzel bir haftadan sonra güzel bir 3 puandan sonra tekrar yeşil sahalarda Mersin İdman Yurdu’nun unvanıyla şehrimize futbolu tekrar kazandırdığımız için gerçekten çok heyecanlıyız. Takım olarak destek bekliyoruz. Mersin olarak bunun bilincine varıp her geçen gün her kesime her kitleye hitap etmenin mutluluğunu ve gururunu duyuyoruz. Basın olarak sizleri yanımızda daha çok görmek istiyoruz. Çünkü özlenen geçmişe ve özlenen günlere giderken bu birlikteliği hep birlikte sağlayacağımızdan şüphemiz yok. Herkesi yanımızda görmek istiyoruz” diye konuştu.

“KAPI KAPI DOLAŞIYORUZ”

Kentten hem maddi hem de manevi olarak yeterli desteği alamadıklarından yakınan Saltık, “Biliyorsunuz yaklaşık 2 yıl İçel Spor olarak biz Süper Amatör, 1. Amatör’de devam ettik. 2 yıl Bölgesel Amatör’de İçel İdman Yurdu olarak devam ettik. 2 yıl da İçel İdman Yurdu profesyonel olarak 3’üncü Lig’de hayatımızı devam ettirdik. Maalesef Mersin’den, Mersinli iş adamlarımızdan veya kurumlarımızdan, kuruluşlarımızdan geçen seneye kadar bir maddi destek alamıyorduk. Bu sene başlayarak, kısmen Büyükşehir Belediye Başkanımız, Valimiz, OSB’miz, diğer kuruluşlarımız, iş insanlarımız bu sene biraz daha iyi görünüyor. Yeterli mi? Kesinlikle değil. Biz Mersin olarak, Mersin İdman Yurdu olarak 3’üncü Lig’i hak etmiyoruz. Bütçeler de biliyorsunuz ekonomi olarak geçen seneye göre 3-4 kat artmasına rağmen beklentilerimizin altında destekler maalesef. Bunun büyüyeceğini, hep beraber yılmadan, yıkılmadan kapı kapı dolaşarak desteklerimizi artırma yolunu deşeceğiz” şeklinde konuştu.

“BU TAKIM SALTIK AİLESİNİN TAKIMI DEĞİL”

Mersin İdman Yurdu isminin büyük bir yük ve sorumluluk olduğunun altını çizen Saltık, “Bu kadar büyük bir yükü taşımak gerçekten yönetim kurulunun sırtında kalan bir yük. 2,5 milyonun aslında bu takım. Bir tek yönetim kurulunun değil veya Saltık ailesinin takımı değil. 2,5 milyonluk bir şehrin takımı olmasına rağmen zorlanıyoruz. Çünkü yük sırtımızda kaldı. Üzerimize yüklenen misyon çok ağır bir misyon. Beklenti çok yüksek bir beklenti. Herkes iyi oyun istiyor, herkes zafer istiyor, herkes başarı istiyor ama başarının temel sebebi de iyi bir takım olmak, köklü bir aile olmak. Aynı zamanda temel taş maddiyata dayanıyor. Eğer maddi gücünüz zayıfsa bekleneni ne alabilirsiniz ne verebilirsiniz” ifadelerini kullandı.

YİĞİT: “YAPICI ELEŞTİRİLERE AÇIĞIZ”

Yeni Mersin İdman Yurdu A.Ş. Basın Sözcüsü Halim Yiğit de, “Tabi 3’üncü yıl oldu Basın Sözcülüğü dönemimde. Bu 3 yıl içerisinde 1,5 yılını pandemi olarak değerlendirebiliriz. Mersin’in değerli basın emekçilerinin maçlarımızda ilgisinin az olduğunu; bir aile içerisinde, aile sohbeti içerisinde serzenişimizi dile getirmek açıkçası önemli. Katılımın, desteğin statta bütün basın emekçilerimizin gelip takıma destek vermesi ve takımımızın bu anlamda kentin tanıtımı açısından çok değerli. Önümüzdeki süreçte bunu göreceğimize inanıyoruz. Bu çarkın en önemli dişlisi olarak biz değerli Mersin basınımızı görüyoruz. Eksiğimiz olmuşsa bu döneme kadar, af ola. Tabi eksikliklerimizi sizlerden duymak, almak, eleştirilerinizi; olumlu, yapıcı eleştirilerinizi almak istiyoruz açıkçası. Kendimize daha doğru bir yol çizmek adına. Ben sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

 

  YORUMLAR

  s

  En az 10 karakter gerekli

  Sıradaki haber:

  Zanetti, Mersinli çocuklarla antrenman yaptı

  HIZLI YORUM YAP