a

ŞAMPİYONLAR TOROSLAR’DAN ÇIKACAK!

1-5 Kasım tarihleri arasında dünyada ilk kez Toroslar’da gerçekleştirilen Dünya Bocce Şampiyonası’nda eleme müsabakaları tamamlandı. Bocce sporunun Türkiye'deki merkezi haline gelen Mersin'in merkez ilçesi Toroslar Belediyesi, 37 ülkeden 52 takım ve yaklaşık 400 sporcunun katıldığı şampiyonaya ev sahipliği yapıyor. Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi de olan Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz; “Toroslarımızda rekor bir katılımla Dünya Bocce Şampiyonası düzenliyoruz. Ülkeleri birleştiren böyle güzel bir şampiyona Mersinimize, Toroslarımıza çok yakıştı. Daha nice dünya şampiyonalarına talip olmaya devam edeceğiz” dedi.

Haber Merkezi

Uluslararası Bocce Konfederasyonu (CBI), Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu (TBBDF), Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Toroslar Belediyesinin işbirliğinde düzenlenen şampiyonada mücadele eden ülkelerin federasyon yetkilileri ve antrenörleri de Mersin’de bocce dalında dünyanın en büyük spor organizasyonuna şahitlik ettiklerini söylediler.

MEHMET CAN YAKIN’DAN BÜYÜK BAŞARI

Toroslar Belediyesinin Bocce Milli Takım Oyuncusu Mehmet Can Yakın, volo basamak disiplininde çeyrek finale yükseldi. Milli sporcu Yakın, rölede birlikte mücadele ettiği milli sporcu Burak Altay ile birlikte adını son 8’e yazdırırken, madalya müsabakasında Hırvatistan ile karşılaşacak. Milli sporcu Mehmet Can Yakın, desteklerinden dolayı Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’a teşekkür ederek; “Dünya Şampiyonası’nda volo ve röle branşında yarışıyorum. Çeyrek finaldeyiz. 2019’daki dünya şampiyonasında büyük başarılar elde ettik. Buradan da aynı başarılarla çıkacağımıza inanıyoruz. Dünyada ilk kez hem raffa hem de volo branşının şampiyonası Toroslar’da yapılıyor. Federasyon Başkanımız Prof. Dr. Sayın Mutlu Türkmen’e de teşekkür ediyorum. İnşallah bol altınlı ve madalyalı bir şampiyona olacak” dedi.

KUTLAY; “İNŞALLAH ÜLKEMİZE YENİ MADALYALAR KAZANDIRACAĞIZ”

Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Mersin İl Temsilcisi ve Toroslar Belediyesi Spor Kulübü ve Milli Takım Antrenörü Niyazi Kutlay da boccede büyük bir organizasyona ev sahipliği yapmanın gururunu yaşadıklarını belirterek; “Toroslar Belediyesi Spor Kulübümüzde oynayan iki sporcumuz Mehmet Can Yakın ve Emre Mecit, şampiyonada ülkemizi, Mersinimizi temsil ettiler. Bu bizim için onur vericidir. Organizasyonda emeği geçen Toroslar Belediye Başkanımız Sayın Atsız Afşın Yılmaz’a, Federasyon Başkanımız Prof. Dr. Sayın Mutlu Türkmen’e teşekkür ediyorum. Cuma günü bir madalya maçımız daha var. Heyecanlıyız. İnşallah ülkemize yeni madalyalar kazandıracağız” ifadelerini kullandı. Türkiye Bocce Milli Takım Oyuncusu Mehmet Karataş ise dünyanın en iyi sporcularının Mersin’de buluştuğuna dikkat çekerek; “Yaklaşık 22 yıldır bocce sporuyla ilgileniyorum. Beden eğitimi öğretmeniyim. Bu organizasyonda çok güzel bir kamp dönemi geçirdik. Ben de bocce volo disiplininde oynuyorum. Hedefim madalya kazanmak. Tesisimiz çok güzel. Bu güzel imkanları sunan Belediye Başkanı Sayın Atsız Afşın Yılmaz’a ve Federasyon Başkanımız Prof. Dr. Sayın Mutlu Türkmen’e teşekkür ederiz” diye konuştu.

BAŞKAN YILMAZ; “TÜM SPORCULARA BAŞARILAR DİLEDİ”

“Mersin’de rekor bir katılımla şampiyona gerçekleşiyor” diyen milli takım oyuncusu Cem Şimşek ise; “Erzurumluyum. Gazi Üniversitesi Beden Eğitim Öğretmenliğinde okuyorum. Yaklaşık 12 yıldır bocce sporuyla ilgileniyorum. Avrupa ve balkan derecelerim var. Dünya şampiyonasına ilk defa katılıyorum. Bu kadar fazla ülkenin bir araya gelmesi çok heyecanlı. Rekor bir katılım var. Federasyon Başkanımızın ve belediye başkanımızın büyük emekleri var bu organizasyonda. Kendilerine teşekkür ediyorum. Hayalim buradan dünya şampiyonu olarak çıkmak” şeklinde konuştu. Milli takım oyuncusu Erdal Kantemir de şampiyonaya Kırıkkale’den katıldığını ifade ederek; “Raffa çift erkekler branşında yarışıyorum. Hedefim, buradan bayrağımız göndere çektirmek” dedi. Milli takım oyuncusu Eda Sayak ise çocukluk hayali olan dünya şampiyonluğunu elde etmek için mücadele verdiğini belirterek; “Şampiyonaya Bingöl’den katılıyorum. Hayalim dünya şampiyonu olmak. Takım arkadaşımla inşallah bunu gerçekleştireceğiz” dedi. Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz da tüm sporculara başarılar dileyerek; “Sporcularımızın ve şehrimize gelen misafirlerimizin en güzel duygularla ayrılması bizim için çok önemli ve kıymetli. Bu organizasyonu da başarıyla tamamlayacağız inşallah. Hem Toroslarımızdan şampiyon sporcular çıkaracağız hem de bu sayede kıtalar arası dostluk ilişkileri kurmaya devam edeceğiz. Bu şampiyona ile birlikte Toroslarımızdan, Mersinimizden tek bir çocuğumuzun ufkunu açtıysak, spora yönlendirebildiysek ve ilgisini çekebildiysek ne mutlu bize. Ülkemizi başarıyla temsil eden milli sporcularımıza da teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

  YORUMLAR

  s

  En az 10 karakter gerekli

  Sıradaki haber:

  Dünya Bocce Şampiyonası 1 Kasım’da başlıyor

  HIZLI YORUM YAP