a

Tarsus için savaşacağım!

Tarsus İdman Yurdu Başkan Adayı Kırbıyık, kulübün sportif başarı elde etmesi için tüm imkanlarını seferber edeceğinin altını çizerek, “Tarsus'un eksiklerinin farkındayım. Tarsus'un tanıtımı konusunda gerekli çalışmaları yaparak bu eksikleri gidereceğim. 16 ülke gezmiş bir işadamı olarak Tarsus için savaşmak gerekiyorsa savaşacağız. Yönetim kurulu ne kadar güçlü olursa takım o denli güçlü olur. Yönetim Kurulu'nun siyasetten uzak olması, maddi boyutta kulübe destek verilmesi ve Tarsus’u en güzel şekilde yansıtması gerektiğini düşünüyorum. 1 ya da 8 Marttan sonra başkanlığım onaylanınca elimden geleni yapacağım” dedi.

Necdet TAŞ

Misli.Com 2. Lig Kırmızı Grupta mücadele eden temsilcimiz Tarsus İdman Yurdu’nda 1 Mart”ta yapılacak olan Olağan Üstü Genel Kurul’da başkan adayı olan İş adamı Şahin Kırbıyık ‘Basın Toplantısı’ düzenledi. Toplantıya; Başkan Adayı Şahin Kırbıyık’ın yanı sıra Tarsus İdman Yurdu Eski Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Uğur Uyar, Tarsus İdman Yurdu Taraftarlar Derneği Eski Başkanı Özer Alp da katıldı

“TARSUS İDMAN YURDU’NUN ADINI TÜRKİYE’YE DUYURACAĞIZ”

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın kendisi ile görüşerek Tarsus İdman Yurdu Kulüp Başkanı adayı olduğunu hatırlatan Kırbıyık Tarsus İdman Yurdu’nun her şeyin en iyisine layık olduğunu, göreve gelir gelmez Tarsus İdman Yurdu’nu başarıya taşımak için gayet göstereceklerini ifade ederek, “Tarsus’a Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan ve taraftarların beklentilerini göz önünde bulundurarak geldim. Sadece bir başkanlık değil birçok proje ve çalışma yapmak için Tarsus’tayım. Tarsus’un eksiklerinin farkındayım. Tarsus’un tanıtımı konusunda gerekli çalışmaları yaparak bu eksikleri gidereceğim. 16 ülke gezmiş bir işadamı olarak Tarsus için savaşmak gerekiyorsa savaşacağız. Karekter olarak her zaman ve mekânda hak ve adaletten yanayım” dedi.

“MEVCUT YÖNETİM KURULUYLA YOLA DEVAM ETMEYECEĞİZ”

Tarsus İdman Yurdu’nun mevcut Yönetim Kurulu ile bir probleminin olmadığını kaydeden Kırbıyk, “Ancak, Mevcut Yönetim Kurulu’yla çalışmak istemiyorum. Kulüp personeli, emekçiler, işçiler işlerine devam edecek. Yeni kuracağımız Yönetim Kurulu ile yolumuza devam edeceğiz. Yönetim kurulu ne kadar güçlü olursa takım o denli güçlü olur. Yönetim Kurulu’nun siyasetten uzak olması, maddi boyutta kulübe destek verilmesi ve Tarsus’u en güzel şekilde yansıtması gerektiğini düşünüyorum. 1 ya da 8 Marttan sonra başkanlığım onaylanınca elimden geleni yapacağım. Başkan seçildikten 2 sonra herkes değişikliği görecek. Tarsus İdman Yurdu Spor Kulübü başkanlığında başarılı olduğum sürece taraftarlar ve halk istediği sürece Tarsus İdman Yurdu Kulüp başkanlığında kalmayı düşünüyorum” şeklinde konuştu.

“TESİSLEŞME VE ALTYAPI ÖNEMLİ”

Çocukların ve gençlerin spora teşvik edilmesi gerektiğini vurgulayan Kırbıyık, “Kulüp tesisi gözden geçirilerek yapılması gerekenler yapılmalıdır. Altyapıya ağırlık vereceğiz. Tarsus’ta bir spor gazetesinin ve takımın ürünlerinin satış mağazası  olmaması büyük bir eksiklik. Bu sebeple günlük spor gazetesi, aylık dergi çıkartmak ve store açmak istiyorum. Tarsus İdman Yurdu Spor Kulubü’ne ait internet sayfasını daha kullanılabilir hale getirmek için talimat verdim. Buradan Tarsus İdman Yurdu kasasının gelir-gider tablosunu  şeffaf olarak kamuoyuna sunacağım. Kulüp gelir dengesinin kalıcı olmasına dikkat edeceğim. Kimseden yardım beklemeye gerek yok” ifadelerini kullandı.

TRANSFER YASAĞINI KALDIRDIK

Tarsus İdman Yurdu’na ait olan yerlerin yeniden kulübe geri verildiği zaman gerekli bütçenin elde edebileceğini belirten Kırbıyık, “Tarsus İdman Yurdu’nun oyunculara olan borcundan dolayı 14 icra dosyası vardı. Bunun büyük bir bölümünü kapattık. Transfer yasağını kaldırdık. 3 oyuncu transfer ettik. 4 oyuncuyu da kendi imkanlarım doğrultusunda takıma kazandırdım. Tarsus İdman Yurdu için bütçemiz sınırsızdır. Tarsus’a stadyum yaptırılması konusunu Spor Bakanlığı’na ilettim. Mevcut stadyum şimdilik yeterli. İleriye dönük başarı yakalanınca bir stadyum yapmayı planlıyoruz” diye konuştu.

“SİYASİ KONJEKTÜRÜ İSTEMİYORUZ”

Tarsus İdman Yurdu’nun Belediyespor olmaması gerektiğinin altını çizen Kırbıyık, “Belediye Başkanı siyaseti Tarsus İdman Yurdu’ nun üzerinden çektiği zaman başarı kaçınılmaz olur. Bu sebeple siyasi konjektürü istemiyorum. Başarı kalite ile olur. Başarıyı yakalayınca takım ve taraftar coşar. Takım ve seyirci arasındaki kopukluğu gidereceğime inanıyorum. Kulübün basın ile yaşadığı sorunları ve kutuplaşmaları çözeceğim. Kulüp ve basın arasında köprü görevi göreceğine inandığımız için Yusuf Tan’ı Basın Sözcüsü yaptık. Antalya’da olmamın sorun olmayacağını düşünüyorum. 5 fabrikamı nasıl idare ediyor ve yönetiyorsam Tarsus İdman Yurdu Spor Kulubü’nü de en güzel şekilde yöneteceğime ve başarıya ulaştıracağıma inanıyorum. Hayat ile mücadele ettikçe başarıyı elde edebileceğmi yaşam tecrübelerimden öğrendim” şeklinde konuştu.

 

 

grup porno

  YORUMLAR

  s

  En az 10 karakter gerekli

  Sıradaki haber:

  İçel’i eski golcüsü yıktı: 2-2

  HIZLI YORUM YAP