a

TİY, Cenk Gönen’den vazgeçti

Misli.com 2. Lig'de bu sezon hedefini şampiyonluk olarak belirleyen Tarsus İdman Yurdu geçtiğimiz sezonu Süper Lig'de Denizlispor'da tamamlayan tecrübeli kaleci Cenk Gönen transferinden vazgeçti. Sarı lacivertli takımla anlaşmasına rağmen başka takımlarla görüşmeye devam etmesi nedeniyle tecrübeli kalecinin transferinden vazgeçtiklerinin altını çizen Tarsus İdman Yurdu Başkanı Şahin Kırbıyık, "Kendisine buranın 98 yıllık bir maziye sahip olan şanlı Tarsus İdman Yurdu Spor Kulübü olduuunu hatırlatır, zeki çevik ve ahlaklı kalmasını temenni ederiz. Tarsus İdman Yurdu olarak Cenk Gonen transferinden vazgeçtiğimizi futbol kamuoyuna bildiririz" dedi.

Necdet TAŞ

Tarsus İdman Yurdu kulüp Başkanı Şahin Kırbıyık, çilek transfer olarak tanımladığı Cenk Gönen transferinden vazgeçtiklerini duyurdu. geçtiğimiz sezonu Süper Lig’de Denizlispor’da tamamlayan tecrübeli kaleci Cenk Gönen transferinden vazgeçti. Sarı lacivertli takımla anlaşmasına rağmen başka takımlarla görüşmeye devam etmesi nedeniyle tecrübeli kalecinin transferinden vazgeçtiklerinin altını çizen Kırbıyık, “Cumhuriyet’in ilaniyla yaşıt olan Türk sporunun önemli mihenk taşlarından Tarsus İdman Yurdu olarak, ülkemizin kurucusu olan Mustafa Kemal Ataturk’ün “Ben sporcunun zeki, cevik ve ahlaklisini severim” sozunu yol haritamız olarak belirledik. Fakat, Ay Yıldızlı A Milli Formayı daha once giymesine ragmen bu sözden bi’haber olan sporcuların var oldugunu görmekten de üzüntü duyuyoruz” dedi.

TARSUS’A GELMEDİ BAŞKA KULÜPLERLE GÖRÜŞMEYE GİTTİ

Tecrübeli kalecinin söz vermesine rağmen sözünde durmadığını iddia eden Kırbıyık, değerlendirmelerini şöyle sürdürdü: “Daha once prensip anlasmasına vardığımızı açıkladığımız Antalya’da 2 kez görüştüğümüz ve bugun de Tarsus’a gelmesini bekledigimiz Cenk Gonen, çesitli bahaneler üreterek başka takımlarla görüşmeye devam etmiş, verdiği sözlerde de durmamıştır. Transfer etiğine sığmayacak bir süreç izlemiş, daha once anlaştığımız rakamları her görüşmede değiştirmeye çalışmıştır. Son olarak da yurt dışında yaşayan ağabeyisinin rahatsızlandığını, yanına gitmesi gerektiğini tarafımıza ileterek baska kulüplerle görüşmeye devam etmiştir. Kendisine buranın 98 yıllık bir maziye sahip olan şanlı Tarsus İdman Yurdu Spor Kulübü olduuunu hatırlatır, zeki çevik ve ahlaklı kalmasını temenni ederiz. Tarsus İdman Yurdu olarak Cenk Gönen transferinden vazgeçtiğimizi futbol kamuoyuna bildiririz.”

 

 

  YORUMLAR

  s

  En az 10 karakter gerekli

  Sıradaki haber:

  Teselliyi futbolda buldu

  HIZLI YORUM YAP