a

TİY, Ergün Penbe ile devam ediyor

Misli.com 2’nci Lig Kırmızı grupta mücadele eden Tarsus İdman Yurdu'nda Kulüp Başkanı Harun Şahin Kırbıyık, "Proje ve tesislerimiz ile Tarsus tüm Avrupa'da ses getireceğiz. Ergün Penbe hocamızla yola devam edip gelecek yıl şampiyon olacağız" dedi.

Necdet TAŞ

Tarsus İdman Yurdu Başkan Şahin Kırbıyık, Yönetim Kurulu üyeleri Özer Alp ve Kasım Özyamanoğlu ile birlikte Tarsus İdmanyurdu tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, Tarsus İdmanyurdu’nu ve Tarsus’u dünyanın her yerinde her fırsatta tanıtmak için çaba göstereceklerini belirterek, “Kulübümüzün menfaatleri doğrultusunda büyük Tarsus Yürüyüşümüze başladık. Yeni yönetim kurulu olarak göreve geldiğimizden itibaren ilk olarak tesis yatak kapasitesini artırmak, tesislerimizi yaşanabilir hale getirmek ve bununla birlikte 2 adet store açma çalışmasına hız vermiş bulunuyoruz. Tarsus İdmanyurdu’nun vizyonunu geliştirmek ve marka değerini arttırmak adına çalışmalarımıza başladık. Biliyoruz ki taraftarlarımızın ve halkımızın bizden beklentileri büyüktür ve biz de bu bilinçle daha fazla çalışmak ve başarmak için görevimizi sürdürüyoruz” diye konuştu.

“BÜYÜK HEDEFLERİMİZ VAR”

Tarsus İdman yurdu yönetim kurulu olarak büyük hedefleri bulunduğunu, bunun için ilk etapta Tarsus’a yeni ve modern bir stad ve spor kompleksi kazandırmayı hedeflediklerini belirten Başkan Kırbıyık, “Tarsus İdman yurdu yönetimi olarak 98 yıllık köklü ve onurlu kulüp olan Tarsus İdman yurdu markasını tüm dünyaya tanıtmak istiyoruz. Tarsus ekonomisine ve Tarsus İdmanyurdu’na katkı sağlayacak çeşitli ulusal ve uluslar arası etkinlikler, Tarsus İdman yurdu gala geceleri, online Tarsus İdman yurdu TV’nin kurulması ve yürütülmesi, YouTube Tarsus İdman yurdu TV’den canlı yayınlar, Instagram etkinlik zamanı kulübün tarihi ile ilgili soru cevapla bilet satılması gibi etkinlikler, Z ve alfa kuşaklarının kulübe bağlılığını oluşturacak kampanyalar düzenlenmesi en önemli projelerimiz arasındadır” ifafelerini kullandı.

“ALTYAPIMIZ ÇOK SAĞLAM OLACAK”

Tarsus İdmanyurdu store bilgi ve birikimlerimizi en iyi şekilde kullanarak en özel ürünleri büyük taraftarlarımıza yakışır şekilde sunacağız. Bunun için kent merkezinde ve eski Adliye sarayı arkasında 2 adet kamyon store yakında faaliyete başlayacak. Forma ve diğer taraftar ürünleri sadece bir giysi değil bir ifade biçimidir. Sürekli güncelleyeceğimiz ürün çeşitliliği ile taraftar Store’muzu en iyi şekilde ortaya çıkaracağız. Tarsus İdman yurdu’nun alt yapısı çok güzel ve sağlam olacak. Bu nedenle Futbol Akademisi için kolları sıvadık. Futbol akademileri futbolun vazgeçilmez olgusudur. Bu nedenle amatör takımlarımızdaki yetenekli futbolcuları keşfetmek için bir ekip kurduk. Bu projedeki amacımız ülkemizde ve bulunduğumuz bölgede Yıldız futbolcu modelini oluşturup sayılarının çoğalmasına katkıda bulunmak olacaktır” şeklinde konuştu.

CEBİMDEN 5 MİLYON TL HARCADIM

Başkan olmadan ve olduktan sonra Tarsus İdmanyurdu için kendi cebinden 5 milyon liranın üzerinden para harcadığını vurgulayan Başkan Kırbıyık, “Tarsus İdmanyurdu olarak kimseden para istemiyoruz. Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’dan maddi bir beklentimiz yok. Kendisinden manevi destek istiyoruz. Bu konuda yardımcı da oluyor. Tarsus’a yakışır yeni bir stad ve bunun yer aldığı bir spor kompleksi yaptırmak istiyoruz. İncirlikuyu mevkiinde Belediyeye ait 50 dönümlük bir alan var. Burasının Tarsus İdmanyurdu’na verilmesinin sözünü aldık. Tarsus’a yüksek kapasiteli bir stad ve Spor Kompleksi yaptıracağız” dedi.

  YORUMLAR

  s

  En az 10 karakter gerekli

  Sıradaki haber:

  Tarsus rahat kazandı: 4-0

  HIZLI YORUM YAP