a

TİY, sahipsiz değildir!

Misli.com 2. Lig Kırmızı Grupta mücadele eden temsilcimiz Tarsus İdman Yurdu’na belediyeden para dopingi. Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, kulübe yaklaşık 500 bin para desteğinde bulundu. Başkan Bozoğan ayrıca kulüp personeline 2 maaş, Karabük ve Turgutlu primleri ile geçen sene ödemesi yapılmayan futbolcuların ödemelerini yaparak kulübe bu zorlu dönemde adeta can suyu oldu.

Hüseyin KIRKGÖZ

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, Tarsus İdman Yurdu teknik heyet, kulüp çalışanları ve yöneticilere moral ziyaretinde bulundu. Ziyarette konuşan Başkan Bozdoğan, “Türkiye’nin en eski kulüplerinden birisi olan Tarsus İdman Yurdu “kimsenin tapulu malı” değilse bile “sahipsiz de değildir” diyerek, kazanılan bir maç sonrası galibiyeti sporcularımızla soyunma odasında kutlarken; zor zamanlarda da köşemize çekilip gelişmeleri seyretmedik. 20 aydır verilebilecek tüm destekleri verdik, vermeye de devam ediyoruz. Seçim meydanlarında Tarsus İdman Yurdu üstünden verilen sözleri tutmayan, kapısından adımını bile atmayanlardan değil, her daim çözüm arayan, üreten, şartları zorlayarak takımın önünü açmak için mücadele edenlerden olduk, olmaya da devam ediyoruz. Malzemecilerimizden teknik ekibe, sporcularımızdan diğer tüm eksiklere can suyu olduk, dost olduk, yoldaş olduk; olmaya da devam ediyoruz. Cumhuriyetimizle yaşıt Tarsus İdman Yurdu, Kenya’nın, Fas’ın, Sri Lanka’nın takımı değildir, dedik; günü geldi Kayseri’den patronlara satıldı, günü geldi Bolu’dan ağalara satıldı; Adana’dan, Konya’dan, Trabzon’dan fabrikatörlere satıldı dediler, günü geldi taraftarıyla simit ayran yiyerek tribünlerde; günü geldi her şeyimizle kulüp binamızda yer aldık, “satılamaz,” dedik, sattırmadık, sattırmamaya da devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“TARSUS İDMAN YURDU’NA HİÇBİR ZAMAN “BORÇ VERMEDİK”

Tarsus İdman Yurdu’nun, taraftar gruplarının, çeşitli oluşumların, takımına, takım yöneticisine, kulüp başkanlarına küfredenlerin değil halkın takımıdır demek için; 1986 yılında, bir şehri sabahında şampiyonluğa hazırlayanların, akşamında nasıl bir cehennem yaşadıklarını; Tarsus İdman Yurdu aşkının Tarsus için ne demek olduğunu göstermek için yola çıktıklarını ve yol almaya da devam edeceklerinin altını çizen Başkan Bozdoğan, “Bir siyasi partinin arka bahçesi yapmayacağız, dedik; alnımızın akıyla,  takımımızı siyasetin uzağında tutmaya devam ediyoruz. Yönetim kurulumuza bakıldığında belediyede koltuğu olan tüm siyasi partilerin temsilcileri sorumluluk alarak, siyaset üstü görev bilinciyle rozetlerini çıkarıp, bu kentin takımı için çalışmaktadırlar. Bizler Tarsus İdman Yurdu’na hiçbir zaman “borç vermedik…” Bizler, Tarsus İdman Yurdu’na ömrümüzden verdik… Alacak verecek hesaplarından uzakta, uzun soluklu bir programın çetin yollarını adımlamaktayız. Bu yolculukta dinlenmek isteyenler, aramızdan ayrılanlar olacağı gibi, aramıza katılmak isteyen, çeştili kademelere talip olanlar olacaktır. Tüm bu gelişmelerin kararını verecek olan ise bir grup, bir oluşum, herhangi bir irade değil; Tarsus İdman Yurdu Yönetim Kurulu ve Başkanıdır. Kişilerin, oluşumların bu kararlara müdahale etmesi söz konusu değildir” şeklinde konuştu.

“TARSUS İDMAN YURDU KOLTUĞU, SİYASİ BİR BASAMAK DEĞİL”

Tarsus İdman Yurdu koltuğunun, siyasi bir basamak olarak kullanılamayacağı gibi bir “aklanma” bir “paravan” yeri olarak görülmesine de izin vermeyeceklerini kaydeden Başkan Bozdoğan, “Kulübün, siyasetin arka bahçesi olamayacağı gibi, para ve sermayenin “karanlık” odalarıyla anılmayacağı da açıktır.  Tarsus İdman Yurdu, maç sonu soyunma odasına giderken Tarsus Halkına “elleriyle siyasi parti sembolleri yapan” sporcu takımından arındırılmıştır. Kulübümüz, 20 ay gibi kısa bir sürede, Belediye Başkanlarının takım otobüslerinde boy boy fotoğraflarıyla donatıldığı kulüp olmaktan yalnızca şampiyonluk düşünen, siyasi emellerin değil şampiyonluk rüyalarının görüldüğü bir kulüp haline gelmiştir. “Aklama” ve “Aklanmaların” konuşulduğu güzide kulübümüzde artık konuşulan tek şey, hedeflenen tek mertebe 2023 şampiyonluğudur… Yine de, kulübümüzün genel kongresinde kapılarımız herkese, toplumun her kesmi ve iş dünyasından her adaya açıktır. Herkes güzide kulübümüzün Başkanlığına aday olabilir, adaylığını açıklayabilir. Karar ise genel kurulda, divan huzurunda verilecektir” diye konuştu.

“ÖNEMLİ OLAN TARSUS İDMAN YURDU’NUN GELECEĞİDİR”

Gelinen noktada önemli olanın şahısların kudretlerinin değil, Tarsus İdman Yurdu’nun geleceği olduğunu vurgulayan Başkan Bozdoğan, “100 yıla yakın süredir varlığını sürdüren bir futbol kulübünü kişilerin tekeline bırakma çabaları, kişileri kulübün üstünde tutma gayretleri manidardır. Unutulmamalıdır ki futbol tarihimiz “şerefli” mertebelerle anılan, beş parasızken evindeki televizyonu satıp kulüp kasasına koyan Süleyman Seba’nın güzel anılarıyla doludur. Para, şeref kazandırmaz. Kulübümüze şeref kazandıracak şey, öncelikle kulübümüzün şerefini korumaktan geçer. Bugün, özellikle sosyal medyada yaratılmaya çalışılan olumsuz tablonun aksine takımımızla kenetlenmiş durumdayız. Her kim ki,  kendi idealleri uğruna bu tabloyu, birlik ve beraberliğimizi bozmaya kalkışır; hiçbir zaman bu tablonun bir parçası olamayacak, takımın destekçisi değil köstekçisi olarak anılacaktır. Tarsus İdman Yurdu 100. Yılına adım adım ilerlemektedir. Pandemi sürecinden ötürü tribünlere davet edemesek de, tüm şehri kenetlenmeye, Tarsus İdman Yurdu çatısı altında birleşmeye davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“YILLARDIR BOŞALTILAN TRİBÜNLERİN MÜSEBBİBİ DEĞİLİZ”

“Yıllardır boşaltılan tribünlerin müsebbibi değiliz. Tıklım tıklım dolu olan stadyumdan beton yığını olarak görülen tribünlere; “asansör takım” söylemlerinden, maç alma maç satma iddialarına kadar hiçbir iddianın, söylemin muhatapları değiliz” diyen Bozdoğan, “Profesyonel yönetim biçimlerinden tribün örgütlenmelerine, şehri bir futbol kenti yapma gayretimizden geçmiş ve geleceğimize sahip çıkmaya kadar var gücümüzle çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. Meydanı; kişilerin erkinden alıp, şehrin birleştiren gücüne emanet ettik… Meydan Tarsus’un, Tarsuslu’nun ve Şanlı Tarsus İdman Yurdu’nundur artık… Muazzez Borhan’ın diktiği ilk formamızdaki dikişler yüreğimize de işlenmiştir. Metin Kurt’un dediği gibi Tarsus İdman Yurdu bizim dönemimizde maçlarını “arsada” oynayacaktır, ‘borsa’ da değil” şeklinde konuştu.

  YORUMLAR

  s

  En az 10 karakter gerekli

  Sıradaki haber:

  Hedef, 2025’te Süper Lig!

  HIZLI YORUM YAP