a

Avrupa Artistik Cimnastik Şampiyonası Mersin’de

Spor Kenti Mersin, "2020 Avrupa Artistik Cimnastik Şampiyonasına" (Artistic Gymnastics European Championships) ev sahipliği yapacak.

Avrupa Cimnastik Birliği (UEG) 2020 faaliyet programında yer alan ve 09-20 Aralık tarihleri arasında Azerbaycan’da yapılması planlanan “2020 Avrupa Artistik Cimnastik Şampiyonası” koronavirüs (Kovid-19) Pandemisi nedeniyle Türkiye’ye alındı.

Haber Merkezi

Mersin Olimpik Cimnastik Salonu’nda yapılacak olan 2020 Avrupa Artistik Cimnastik Şampiyonası, 09-13 Aralık tarihleri arası erkekler, 17-20 Aralık tarihleri arasında ise kadınlar kategorilerinde gerçekleştirilecek. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, “2020 Avrupa Artistik Cimnastik Şampiyonası’na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyoruz. 2013 Akdeniz Oyunları’ndan bu yana Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından ilimize kazandırılan birbirinden devasa tesislerimizde Ulusal ve Uluslararası bir çok Organizasyona Spor Kenti Mersin kimliğiyle ev sahipliği yaptık ve yapmaya devam ediyoruz” dedi.

“ÜSTESİNDEN GELECEĞİMİZE İNANIYORUM”

Bu yıl Azerbaycan’da yapılması planlanan fakat yeni tip koronavirüs (Kovid-19) Pandemisi nedeniyle 2020 Avrupa Artistik Cimnastik Şampiyonası’nın Türkiye’ye ve Mersin’e verilmesinin heyecanını yaşadıklarının altını çizen Demir, “Mersin, 2013 Akdeniz Oyunları’ndan sonra birçok farklı branşta uluslararası organizasyona ev sahipliği yapmıştır. Organizasyon anlamında tecrübeli bir il olarak Avrupa Artistik Cimnastik Şampiyonası’nın da hep birlikte üstesinden geleceğimize inanıyorum. Hazırlıklarımıza koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerimizi alarak başladık. Bu organizasyonun ülkemize verilmesinde başta Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu olmak üzere, Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ev sahipliğini yapacağımız Avrupa Artistik Cimnastik Şampiyonasına katılacak olan tüm sporculara şimdiden başarılar diliyorum. Ülkemize ve ilimize hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

  YORUMLAR

  s

  En az 10 karakter gerekli

  Sıradaki haber:

  Umu: “Federasyon olarak amacımız, motosiklet kültürünü bilinçli hale getirmek”

  HIZLI YORUM YAP