a

Dereceye giren sporcular ödüllendirildi

Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye E-Spor Federasyonu Mersin İl Temsilciliği 2020 yılı faaliyet programında yer alan Pandemi döneminde yapılan E-Spor Mersin Pubg Mobile Solo, Zula ve FİFA 20 turnuvaları sonunda dereceye giren sporculara ödülleri İl Müdürü Ökkeş Demir tarafından verildi.

Haber Merkezi

Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüs tedbirleri kapsamında evlerinde kalarak virüsün yayılmasının engellenmesi adına alınan tedbirler kapsamında yapılan E-Spor Mersin Pubg Mobile Solo, Zula ve FİFA 20 turnuvaları sonunda dereceye giren sporculara ödülleri Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, Spor Şube Müdürü Vedat Akyar ve Türkiye E-Spor Federasyonu Mersin İl Temsilcisi Kadir Dolaş tarafından Edip Buran Spor Salonu’nda düzenlenen ödül töreni ile verildi.

“E-SPOR TURNUVALARI DÜZENLİYORUZ”

Geçtiğimiz aylarda Corona virüs tedbirleri kapsamında evde kalmak zorunda olanlara yönelik çeşitli sloganlarla başlattıkları spor hizmetlerine ‘Online’ olarak devam ettiklerini belirten Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir “Evde kal çağrısıyla bu zorlu süreçte sporcularımızın evde sporunu yapmalarını ve sağlık için hareket etmelerini sağlamak için alanlarında uzman antrenörlerimizle birlikte çeşitli programlar yaptık. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak, sporcularımıza evde spor yapmaları için uzaktan eğitim ile spor yapmalarını sağladık. E-Spor, Online oyunlar üzerine kurulu bir spor dalıdır. Günümüz teknoloji çağı ve dünyanın dört bir yanında ulusal ve uluslararası birçok E-Spor turnuvası düzenlenmekte” dedi.

“DAHA GENİŞ KİTLELERE ULAŞTIRMAYI HEDEFLİYORUZ”

Diğer spor müsabakalarında olduğu gibi e-spor müsabakalarında da kişilerin veya takımların internet ortamında online olarak karşı karşıya getirildiğini ve çeşitli yeteneklerini ortaya koyduğunu ifade eden Demir, “Özellikle ‘Z’ kuşağı dediğimiz kesimin daha çok hakim olduğu ve kullandığı bu spor dalı ilimizde de hem sporcu sayısı hem de müsabaka sayısı olarak Türkiye genelinde iyi durumda. Bizlerde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak Gençlerimizin bu kadar ilgisini çeken bu spor dalının daha çok kitleye ulaştırma adına gerek teknik alt yapı gerekse turnuva anlamında elimizden gelen desteği vereceğimizi bilmenizi isterim. Geçtiğimiz aylarda ilimizde online olarak yapılan turnuvalarda dereceye giren sporcularımızı tebrik ediyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Mezitli’nin şampiyon kadınları kupalarla döndü

HIZLI YORUM YAP