a

Mersin’de kazanan ‘Dostluk’ oldu

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Mersin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Mersin Şubesi tarafından Mersin Stadyumu’nda düzenlenen “3 Ocak Mersin’in Kurtuluşu Şehitleri Futbol Müsabakasına katıldı. İl protolü ve eski futbolcuların oynadığı müsabaka kaldığı yerden devam etti. Müsabaka sonunda berabere kalan beyaz ve kırmızı takımlılar birbirlerini tebrik etti.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan ve 30’ar dakikalık 2 devreden oluşan Müsabakanın 15’inci dakikasında hakem tarafından mücadele durdurularak Valimiz Ali Hamza Pehlivan tarafından bir konuşma gerçekleştirildi.

BERABERE KALDILAR

Vali Pehlivan, “Bugün burada Mersin Şehir Stadyumu’nda Mersin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıl dönümü vesilesiyle bir futbol müsabakası gerçekleştirdik. Müsabakayı İl protokolü ve geçmişte bu spora gönül vermiş, yapmış ve hala oynamaya, spor yapmaya çalışan Mersinli hemşehrilerimizle birlikte gerçekleştirdik. Bu vesileyle, kurtuluş mücadelesini veren 101 yıl önce ve öncesinde Kuvayi Milliye birlikleri oluşturmak suretiyle yurdumuzun dört bir tarafında olduğu gibi Mersin İlimizde de yoğun, meşakkatli, cansiperane bir şekilde mücadele ederek bu mücadelesini zaferle taçlandıran Aziz ecdadımızı; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bütün milli mücadele kahramanlarımızı, Aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi saygıyla, rahmetle, minnetle yad ediyorum.  Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yıl dönümünü barındıran 2023 yılına girdik. İnşallah ülkemiz, devletiyle, milletiyle ikinci yüzyıla da emin adımlarla daha da güçlenerek yoluna devam edecektir. Bu uğurda, Mersin olarak da yurdumuzun her bir ferdi olarak da her alanda çok çalışmaya inşallah devam edeceğiz diyor ve nice yüz yıllar temenni ediyorum” ifadelerini kullandı. Vali Pehlivan’ın konuşmasının ardından İl protolü ve eski futbolcuların oynadığı müsabaka kaldığı yerden devam etti. Müsabaka sonunda berabere kalan beyaz ve kırmızı takımlılar birbirlerini tebrik etti.

 

 

  YORUMLAR

  s

  En az 10 karakter gerekli

  Sıradaki haber:

  Sporda 2022 böyle geçti

  HIZLI YORUM YAP