a

MotoDrag yarışları nefes kesti

Akdeniz Belediyesi ev sahipliğinde, Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) ve Mersin Motosiklet Spor Kulübü (MESK) iş birliğinde organize edilen MotoDrag yarışları 50 sporcu ve binlerce motosiklet severin katılımıyla, çok yoğun bir ilgi ve heyecan altında gerçekleşti.

Adanalıoğlu Kulak Mahallesi’nde, hafta sonu gerçekleşen ve motor sınıflarına göre 7 kategoride düzenlenen yarışlarda sporcular, antrenman ve sıralama turlarının ardından 400 metre uzunluğundaki pistte yarıştı. Çekişmeli geçen ve adeta görsel bir şölen havasında gerçekleşen yarışların Pro-Street kategorisinde Tuncer Yeşil 1’inci, Caner Kıt 2’nci, Kamil Kırbaş da 3’üncü oldu.

Mersin Valiliği ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün desteği; Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün katkıları ile organize edilen, her yaştan binlerce insanın izlediği nefes kesen yarışlarda, dereceye giren sporculara kupa, madalya ve para ödüllerini, Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak takdim etti. İstanbul, Ankara, Bursa, Denizli, Antalya, Konya, Kayseri, Gaziantep başta olmak üzere Türkiye’nin birçok ilinden gelen sporcu ve izleyiciler unutulmaz bir gün yaşadı. Sporcu ve izleyiciler, MotoDrag yarışlarına yapmış olduğu ev sahipliği ve vermiş olduğu desteklerden dolayı Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak’a teşekkürlerini iletti.

BAŞKAN GÜLTAK; “TÜRKİYE VE AVRUPA ŞAMPİYONALARINI DA DÜZENLEMEK İSTİYORUZ”

Binlerce vatandaşın ilgiyle izlediği Motodrag yarışlarına ilişkin konuşan Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, “Akdeniz Belediyemiz, Türkiye Motosiklet Federasyonu ve Mersin Motosiklet Spor Kulübü iş birliğinde gerçekleştirilen ve farklı kentlerden MotoDrag yarışları için Mersin’e gelen yarışmacılarla bir araya geldik. Sporcularımız, buranın, Türkiye’nin en iyi pist alanlarından biri olduğunu; Türkiye ve Avrupa Şampiyonalarının da burada yapılabileceğini ifade ettiler. Bizler de daha kapsamlı ve daha büyük etkinliklerin de bu pistte düzenlenebileceğini, etkinliklerimizin sayısını arttıracağımızı kendilerine ilettik. Çünkü gerçekten çok güzel ve uzun bir piste sahip burası… Federasyon ile görüşüp daha büyük ve profesyonel organizasyonların burada yapılmasını sağlayacağız. Normalleşme ile birlikte adeta festival havasında böyle bir etkinliğe katkı sunmaktan dolayı çok mutluyuz. Akdeniz Belediyesi, bir kez daha öncülüğünü ve farklılığını ortaya koydu. Bu ve benzeri etkinliklerin en iyisini yaparak Akdeniz’in adını tüm Türkiye’ye duyuracağız. Her zaman söylediğimiz üzere, sporun her dalına ve sporcularımıza destek vermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

GÜDER; “CADDEDEN PİSTE SLOGANIYLA YOLA ÇIKTIK”

Türkiye’nin farklı illerinden gelerek yarışlara katılan sporcular, gördükleri pistin Türkiye’nin en güzel pistlerden biri olduğunu belirterek, Türkiye Şampiyonası’nın da burada düzenlenmesini talep ettiler. Türkiye Motosiklet Federasyonu Mersin İl Temsilcisi ve Mersin Motosiklet Spor Kulübü Başkanı Yusuf Güder de kentte bu büyüklükte bir organizasyonun ilk kez yapıldığına dikkat çekti. Hem sporcu hem de seyirci katılımının çok olmasından dolayı mutluluk duyduklarını dile getiren Güder, desteklerinden dolayı Akdeniz Belediyesi’ne ve Başkan Gültak’a teşekkür ederek, “Mersin’i ve Akdeniz’i tanıtmak adına çok güzel bir etkinlik olduğunu düşünüyorum. Bizler de bugün burada gerekli tüm güvenlik önlemlerini aldık. ‘Caddeden Piste’ sloganıyla yola çıktık. Maalesef, caddelerde binlerce insanımız adrenalin duygusu adına hayatlarını kaybediyor. En büyük amacımız, gençlerimizi böyle organizasyonlarla yönlendirmenin zeminini hazırlamak” dedi.

UMU: “FEDERASYON OLARAK BU PİSTİ DEĞERLENDİRECEĞİZ”

Türkiye Motosiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ganim Umu ise yaptığı açıklamada, “Akdeniz Belediyesi Mersin’de bir ilke imza atarak çok güzel bir etkinliğe imza attı. Belediye ve federasyonumuz birlikte hareket ederek binlerce insanın bir araya geldiği ve unutulmaz bir gün geçirdiği güzel bir yarış organizasyonu yaptık. Çok şükür kazasız belasız atlattık. Akdeniz Belediye Başkanı Sayın Mustafa Gültak başkanımıza yarış öncesi ekipmanların önemi hakkında bilgiler verdik. Yarışlara katılacak arkadaşların kullandığı eldiven, bot, koruyucu kıyafet ve kask gibi ekipmanları ve özelliklerini kendilerine anlattık. Federasyon olarak amacımız motosiklet kültürünü bilinçli bir hale getirmek. Federasyon başkanımız sayın Bekir Yunus Uçar beyefendinin en hassas olduğu konulardan birisidir motosiklette ekipman olayı. Bunu Türkiye’de bulunan tüm motosiklet kulüplerine anlatıyoruz. Mustafa Gültak başkanımız düzenlediğimiz yarış organizasyonunu kazasız bir şekilde tamamlandığını ve Mersin’e farklı şehirlerden gelen binlerce insanı bir arada olması yaptığımız işin ne kadar ciddi bir iş olduğunu gördü. Sayın başkanımız bu pistte Türkiye ve Avrupa şampiyonaları yapmak istediklerini bizlere iletti. Bizler de federasyon olarak bu pisti değerlendirip burada güzel etkinlikler yapmak için belediyemiz ile birlikte hareket edeceğiz” dedi.

“TÜM MOTOR TUTKUNLARI ADINA BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Akdeniz Belediyesi tarafından Adanalıoğlu Kulak Mahallesinde düzenlenen yarışlarda 1000cc Pro kategorisinde birinci olan motosiklet sporcusu Tuncer Yeşil de yarış sonrası yaptığı açıklamada Gültak’a teşekkürlerini iletti. Yeşil, “Pandemi nedeniyle yaklaşık 2 yıldır motosiklet sporunu yapamıyorduk. Akdeniz Belediye Başkanı Sayın Mustafa Gültak başkanımız böylesi güzel bir organizasyona öncülük ederek bizleri yeniden bir araya getirdi. Türkiye’nin birçok ilinden yarışçı arkadaşlarımızla muhteşem güzellikteki bu pistte beraber ter döktük. Dostluk, kardeşlik çerçevesi içerisinde Mersin’de unutulmaz bir gün yaşadık. Şehir dışından gelen sporcu arkadaşlarımdan bazıları Mersin’e ilk defa geldiklerini ve çok güzel bir şehir olduğunu, bu pistte daha fazla yarışmak istediklerini bizlere söyledi. Umarım federasyon bu konuda gerekeni yapar ve biz motosiklet tutkunları sık sık bir araya geliriz. Akdeniz Belediyesi görevlilerine ve sayın başkanımıza böylesine güzel bir etkinlik yaptıklarından dolayı tüm sporcu arkadaşlarım ve motosiklet tutkunları adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

MOTODRAG YARIŞLARINDA DERECEYE GİREN SPORCULAR VE KATEGORİLERİ ŞU ŞEKİLDE:

1000 CC Pro yarışları; 1’inci Tuncer Yeşil, 2’nci Caner Kıt, 3’üncü Kamil Kırbaş

1000 CC Standart; 1’inci Erol Balkış, 2’inci Mehmet Uğur Tomak, 3’üncü Serkan Şirikoğlu

750 CC Pro; 1’inci Furkan Özdemir, 2’inci Onur Sefa Abacı, 3’üncü Serkan Şirikoğlu

600 CC Pro; 1’inci Fatih Akın, 2’inci Orhan Karabaş, 3’üncü Mustafa Köprübaşı

600 CC Standart; 1’inci Timur İlhan, 2’inci Berkay Çetkin, 3’üncü Batuhan Atardağ

300 CC Pro; 1’inci Memiş Fırat İnan, 2’inci Mete Ekren, 3’üncü Umut Ürkütür

300 CC Standart; 1’inci Berkay Şenel, 2’inci Emre Eren, 3’üncü Murat Gencer

  YORUMLAR

  s

  En az 10 karakter gerekli

  Sıradaki haber:

  Akdeniz festivaller kenti olacak

  HIZLI YORUM YAP