a

Motorculardan Başkan Gültak’a plaket

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Yönetim Kurulu Üyesi Ganim Umu, Mersin Motosiklet Spor Kulübü (MESK) Başkanı Yusuf Güder ve Mersin Motosiklet Spor Kulübü yöneticileri Akdeniz Belediyesi’nin de desteğiyle Mersin’de ilk kez düzenlenen ve binlerce motosiklet tutkununu bir araya getiren ‘MotoDrag Yarışları’ nedeniyle Akdeniz Belediye Başkanı Başkanı M. Mustafa Gültak’a teşekkür plaketi takdim etti.

TMF Yönetim Kurulu Üyesi Ganim Umu, MESK Başkanı Yusuf Güder ve kulüp yöneticileri ile birlikte Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak’ı makamında ziyaret etti. Belediye binasında gerçekleşen ziyarete, MotoDrag yarışlarına da katılarak dikkat çeken 7 yaşındaki lisanslı motosiklet sporcusu Can Alp de katılırken, Başkan Gültak, yarış esnasında da büyük sempati toplayan küçük motosikletçiyi hediyesiz bırakmadı.

GÜLTAK; “TÜRKİYE ŞAMPİYONASI’NIN BİR AYAĞININ MERSİN’DE DÜZENLENMESİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

Ziyaretleri nedeniyle motosiklet kulübü yöneticilerine ve üyelerine teşekkür eden Gültak, Mersin’de bir ilki daha gerçekleştirmiş olduklarını belirterek “Federasyonumuza teşekkür ediyorum. Çünkü gerçekten heyecanlı ve epey kalabalığın katıldığı coşkulu bir etkinlik oldu. Motosiklet tutkunları yıllar geçse unutamayacakları anlara şahitlik ettiler. Büyük heyecan yaşadılar. Arkadaşlarımızla görüştük, Türkiye Şampiyonası’nın bir ayağını da Mersin’e taşımaya çalışacağız. Sayın Lütfi Elvan Bakanımız ve Milletvekilimiz Sayın Kenan Sofuoğlu’ndan da destek isteyeceğiz. Gençlerimizin, sokak aralarında değil, güvenliği alınmış alanlarda bu heyecanı yaşamalarını sağlayacağız. Bu sayede hem Akdeniz’i Türkiye’ye tanıtmak hem de farklılık yaratmak istiyoruz. Önümüzdeki aylarda yeniden düzenlemeyi planladığımız balık festivalimizi de Motosiklet Federasyonu ile paylaşıp, farklı etkinlikleri Mersin ve Akdeniz’e taşıyacağız” dedi.

UMU; “SÖZÜNÜ ALDIK, YARIŞLARIN DEVAMI GELECEK”

Türkiye Motosiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ganim Umu ise yaptığı konuşmada, MotoDrag yarışlarına destekleri nedeniyle Başkan Mustafa Gültak’a teşekkür etti. “Akdeniz Belediyesinin de destekleriyle Mersin’de motosiklet tutkunlarına unutulmaz bir gün yaşattığımız yarış etkinliğimizde tüm motorcuların gönlünde taht kuran ve bizleri bir araya getiren sayın başkanımıza teşekkür ediyorum. Motodrag yarışlarının yeniden düzenlenmesini temenni ediyoruz. Sayın başkanımız da bu konuda bize o sözü verdi. İnşallah ilerleyen zamanlarda yarışlarımızın devamını gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

GÜDER; “YARIŞLAR, TÜRKİYE’DE SES GETİRDİ”

Mersin Motosiklet Spor Kulübü Başkanı Yusuf Güder de Başkan Gültak’a teşekkür ederek, “Akdeniz Belediyesi’nin de katkılarıyla, ‘Caddelerden Piste’ sloganıyla düzenlediğimiz MotoDrag yarışlarında, gençlerimizin cadde veya sokaklarda yarışıp canlarını tehlikeye atmalarındansa, trafiğe kapalı alanda, güvenliği alınmış pistte yarışmaları için böyle bir organizasyon gerçekleştirdik. Tabi başkanımızın da büyük desteğini alarak bu yarışı düzenledik. Mersin ve Türkiye’de ses getiren güzel bir etkinlik oldu. Motor sporcuları adına başkanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

BİNLERCE MOTOSİKLET TUTKUNU BİR ARAYA GELMİŞTİ

Mersin Valiliği ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Akdeniz Belediyesi, Türkiye Motosiklet Federasyonu ve Motosiklet Spor Kulübü iş birliğinde, 4 Temmuz 2021 tarihinde Adanalıoğlu Kulak Mahallesi’nde ilk kez düzenlenen ve nefesleri kesen MotoDrag Yarışları 50 sporcu ve her yaştan binlerce motosiklet tutkunlarının katılımıyla yoğun ilgi altında gerçekleşmişti. Türkiye’nin birçok ilinden gelen motosiklet yarışçısı ve tutkunlarının unutulmaz bir gün geçirdiği etkinlik sonrası motosiklet tutkunları Başkan Gültak’tan yarışların Mersin’de de yapılmasını istemiş, Başkan Gültak ise federasyonla görüştükten sonra Kulak Mahallesinde yarışların bir ayağının yapılması için elinden geleni yapacağını söylemişti.

  YORUMLAR

  s

  En az 10 karakter gerekli

  Sıradaki haber:

  TMF’den Mersin’e yarış müjdesi

  HIZLI YORUM YAP